З успіхом пройшли гастролі полтавського театру у США

       У період з 10 по 22 травня 2017 року за офіційним запрошенням української діаспори у США та благодійного фонду «Лелеки» делегація театру у складі директора Андрієнка О.М, заступника директора Шрам Л.М. та народного артиста України Голуба В.Г. перебувала на гастролях у містах Нью-Йорку та Чикаго, де було показано моновиставу «В степу безкраїм за Уралом» (автор ідеї, виконавець ролі Тараса Шевченка та режисер – В. Голуб). Для показу на гастролях не випадково обрали спектакль за творами Великого Кобзаря, адже приурочили візит українців Дню перепоховання українського письменника.

       Загалом гоголівці показали чотири вистави для представників української діаспори та декілька концертів у форматі літературних читань з піснями, де у невимушеній атмосфері спілкування лунало слово Шевченка, українські мелодії.
        Першими творчість полтавського театру побачили учні та викладачі школи українознавства «Нова Хвилька» 13 травня у м. Брукліні (Нью-Йорк). Майже півсотні дітей заворожено слухали українське слово, українські пісні. Після завершення виступу на знак подяки учні подарували гостям пісню «Україна – це я».
       14 травня гоголівці презентували своє мистецтво для представників діаспори в концертному залі Української католицької церкви Святого Юри у м. Манхетені (Нью-Йорк), де відбувся концерт, приурочений Дню матері. Також цього дня для усіх бажаючих почути рідну мову, народний артист України Василь Голуб зіграв свою моновиставу «В степу безкраїм за Уралом» на сцені Українського Народного Дому у м. Джерсі Сіті. Після виставу відбулося творче спілкування з представниками діаспори, які довго обговорювали сучасне становище українців у власній країні та їхні проблеми за кордоном.
        Окрім виступів у Нью-Йорку делегація театру мала нагоду зустрітися з колегами – представниками Нью-Йоркського народного театру, який очолює народний артист України Іван Бернацький. Творче спілкування відбулося у Музеї українського народного костюму, де обговорювали важливість збереження культури і традицій, генетичної пам’яті народу і можливість обміну театральним досвідом між полтавським театром та театром у Нью-Йорку.
Наступним пунктом зупинки гоголівців стало місто Чикаго. 19 травня делегація театру була запрошена відсвяткувати День вишиванки в Українському Національному музеї (директор – Марія Климчак). Представники діаспори показали полтавцям усі фонди музею, в якому навіть є куточок Полтавщини. Представники театру у відповідь розповіли як живе нині Полтавський край, як святкується це свято на Україні.
        Виставу за Т. Шевченком у Чикаго гоголівці показали двічі: на сцені театру «Гомін» та у Кафедральному соборі Святого Миколая. Також відбулося творче спілкування з представниками театру «Гомін» (художній керівник Василь Митничук). Гоголівці привезли для колег полтавський коровай, зіграли свою виставу, на якій були присутні всі актори цього театру. У свою чергу колеги, які нині пропагують український театру за межами Батьківщини, познайомили гоголівці зі своєю творчістю. Після вистави довго обговорювали виступ полтавців, ділилися секретами професії, обмінювалися творчим досвідом.
        Робоча поїздка гоголівці, яку вони здійснили з виставою «В степу безкраїм за Уралом», дала змогу представникам діаспори, які з різних причин покинули Батьківщину, почути українське слово, побачити українське професійне театральне мистецтво. Перебуваючи за кордоном, представники полтавського театру намагалися показати високий рівень розвитку сучасного театру на Україні, допомогти нашим українцям за кордоном згадати своє коріння, знайти у своїй душі відгук на щирі пророчі слова Шевченка, що актуальні у всі часи.        

      Актуальність підтверджувалася схвальними відгуками глядачів, які приходили на виступи народного артиста України Василя Голуба, слізьми на їхніх обличчях по закінченню вистави. Ці гастролі стали важливими, адже пропагували українське мистецтво, збагачували людей духовно, це є місія театру, якому віддано служать полтавці.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_original_9.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_original.jpg