Артисту оркестру Валерію Стовбиру – 60!

         2 грудня у театральній родині відбулося свято. Артисту театрального та симфонічного оркестрів театру заслуженому артисту України Валерію Стовбиру виповнилося 60 років, з яких він більше половини віддав служінню музиці. Цей талановитий музикант ніколи не зупинявся на досягнутому, вдосконалював свою майстерність, співпрацюючи з різними відомим людьми мистецтва, виховував нове покоління ударників у Полтавському музичному училищі ім. М. Лисенка.

          До ювілею Валерія Васильовича було спеціально підготовлено програму симфонічного оркестру під орудою народного артиста України Віталія Скакуна «Музика, час, ритм, джаз», яку ювіляр та оркестранти представили слухачам 2 грудня у приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя. Її величність музика, таїна обертонів ударних інструментів, музичні привітання від колег – все це злилося цього вечора у чарівну симфонію свята з неповторною атмосферою.
       Отримав цього вечора Валерій Стовбир офіційне привітання. До слова був запрошений заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, керівник апарату Микола Білокінь. Окрім побажань представник влади вручив ювіляру Почесну грамоту Полтавської ОДА за плідну творчу діяльність, високий професіоналізм, значний особистий внесок у відродження української культури та з нагоди 60-річного ювілею.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_stovbur_60.jpg
        На завершення концерту – фінальний акорд – подарунок від гоголівців. З почесною місією від колективу делегували директора театру заслуженого працівника культури України Олексія Андрієнка, який вручив на сцені Валерію Васильовичу традиційний солодкий подарунок — смачний торт з музичною назвою «Джаз» від друзів театру кафе-кондитерської «Блюз».

b_700_700_16777215_00_images_archive_1_stovbur.2.jpg

       Замість після мови… Коротко про ювіляра


       Стовбир В.В. після закінчення Донецького державного музично-педагогічного інституту розпочав трудову діяльність 1987 року на посаді викладача відділу ударних інструментів Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка. З 2002 року Валерій Васильович поєднує викладацьку діяльність із роботою в оркестрі Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя та симфонічному оркестрі.
       За час роботи у полтавському театрі Стовбир В.В. має непохитний авторитет у колективі, є гарним прикладом молодому поколінню. За роки служіння у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя Стовбир В.В. брав участь в усіх музичних виставах та концертних програмах, зокрема: «Наталка-Полтавка» (І. Котляревський), «Ніч перед Різдвом» (М. Гоголь), «Сватання на Гончарівці» (Г. Квітка-Основ’яненко), «За двома зайцями» (М. Старицький), «Ханума» (А. Цагарелі), «Енеїда» (І. Котляр за І. Котляревським), «Сорочинський ярмарок» (М. Гоголь), «В степу безкраїм за Уралом» (В. Голуб за творами Т. Шевченка), «Бременські музики» (В. Ліванов), «Пригоди Маші та Віті» (П. Фінн), «Буратіно» (Г. Цибань за О. Толстим), «Кайдашева сім’я» (І. Нечуй-Левицький), «Чарівна паличка диригента» (освітня програма для учнів загальноосвітніх шкіл І—ІІІ ступенів), «Пісенні перлини України» (вокальна концертна програма за участю провідних майстрів театру ім. М.В. Гоголя) та інші.
         За високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток національного мистецтва Валерію Васильовичу у 1999 році було  присвоєно почесне звання «Заслужений артист України». Валерій Васильович має відзнаки міжнародних та всеукраїнських конкурсів за підготовку переможців, зокрема: Всеукраїнського конкурсу виконавців на духових та ударних інструментах «Єлисаветградські сурми» (2009 р., м. Кропивницький), Всеукраїнського конкурсу виконавців на духових та ударних інструментах (2010 2013 рр., м. Донецьк), нагороджений дипломом «Кращий викладач» Першого Київського конкурсу виконавців на мідних духових та ударних інструментах (2015 р.).
          Протягом багатьох років Валерій Васильович співпрацює з відомими на Полтавщині митцями: народним артистом України Віталієм Скакуном, заслуженим працівником культури України Олексієм Чухраєм та очолюваним ним ансамблем народної музики «Карусель», концертним ансамблем «Чураївна», під орудою заслуженого працівника культури України Миколи Жорнового, а також диригентом Національного академічного симфонічного оркестру України, народним артистом України Володимиром Сіренком та іншими. Є одним з організаторів та ідейним натхненником створення та функціонування музичної групи «Jazz-Parnas».
         Музикант неодноразово виступав з цими творчими колективами на всеукраїнських та міжнародних фестивалях (зокрема, вже два роки поспіль у складі симфонічного оркестру Полтавського театру ім. М. В. Гоголя Валерій Васильович брав участь у Міжнародному музичному фестивалі «Київ Мюзик Фест» та концертних гастрольних турах за кордон. Плідною стала співпраця Стовбира В.В. і з Національним камерним ансамблем «Київські Солісти» (художній керівник-директор, народний артист України Олесь Ясько).

 b_700_700_16777215_00_images_archive_1_stovbur.3.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_1_stovbur.4.jpg

 

Ольга Коваленко,

керівник літ-драм частини Полтавського театру ім. М. Гоголя

Фото — Альони Коробової