Благодійною виставою гоголівці назбирали 30 тисяч гривень на меморіальну дошку актору Юрію Попову

 

       6 квітня у Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. М. Гоголя відбулася благодійна вистава. Збирали кошти на виготовлення та встановлення меморіальної дошки народному артисту України Юрію Попову (скульптор Микола Посполітак) на будинку, де жив актор, за адресою Пушкіна 41/28.
        Всі бажаючі могли долучитися до цієї акції, зробивши внеску у 50 гривень і отримавши за це запрошення на виставу «Кайдашева сім’я».
        — Провести такий захід запропонувала дирекція театру, — розповів головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. — Директор Олексій Миколайович запропонував акторам у свій вихідний день – понеділок – зіграти додаткову виставу. Тобто актори за цей день заробітної плати не отримали, а зробили добру справу – зіграли виставу, зібрані кошти на якій пішли на меморіальну дошку їхнього колеги. Всі погодилися беззаперечно, адже дуже поважали Юрія Васильовича, і вважають, що ця людина достойна вшанування у такий спосіб.
     — Ми обрали для показу «Кайдашеву сім’ю» з тих міркувань, що це прем’єра, яка нині користується популярністю у глядачів, — повідомив директор театру, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Вона у репертуарі з жовтня, але квитки на неї миттю купують, і тому, багато людей ще не мали змоги її переглянути. А тут така приємна можливість – додаткова прем’єра і благодійна мета. Тому, в результаті такої ініціативи ми зібрали 30 тисяч 300 гривень.
       Нагадаємо, що Юрій Попов – народний артист України, який пропрацював більше 50 років у полтавському театрі, мав тільки один запис у трудовій книжці. Він любив свій театр, йшов на сцену, яку називав святим місцем, до глядачів із впевненістю, з ідеєю, з відкритим серцем. На жаль, півтора роки тому він пішов у вічність, залишивши на згадку плеяду створених ним образів. Згадуючи цього актора мимоволі згадуються його ролі — Санчо Пансо з «Людини з Ламанчі», Фірс з «Вишневого саду», Солопій Черевик з «Сорочинського ярмарку», Мартин Боруля з однойменної вистави, Мольєр з «В очікуванні короля», неперевершений Тев’є-молочник, що стала його бенефісом, редактор містер Уеба «Мить… Життя..»…. та багато інших.

 

Ольга Коваленко, керівник літ-драм. частини театру