День театру 2013

    Традиційне Міжнародне свято – День театру, що припадає на 27 березня, у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя відсвяткували з найдорожчими людьми – глядачами. Адже саме без глядача і неможливий театр! У колі друзів, шанувальників театру, колег та рідних відбувся святковий концерт з привітаннями, квітами, музичними номерами та уривками з вистав, знакових для театру.
   Без минулого немає майбутнього, тому й розпочали святковий концерт з вшанування ветеранів театру, з привітання людей, які зробили славу театру, свій вагомий внесок не лише в історію Полтавського, а й українського театру взагалі. Квіти від гоголівців та щирі слова лунали на адресу присутніх у залі ветеранів – Ковалєвської Світлани Сергіївни, Шапошнікової Тамари Андріївни, Козачковської Ельвіри Федорівни, Єфремова Валентина Кіндратовича, Кашперського Віталія Степановича, Івакіна Валерія Олександровича, Приходько Раїси Григорівни, Мамчич Тетяни Іванівни, Зазимко Олександра Олександровича, Гостіщева Володимира Семеновича, Гостіщевої Євгенії Володимирівни.
    Не обійшлося і без нагород – грамоти від Національної спілки театральних діячів України були вручені головою первинного осередку НСТДУ у Полтаві Богданом Чернявським. Відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтв отримали заслужений артист України Віталій Кашперський, народний артист України Василь Голуб та художній керівник театру, режисер Олексій Коломійцев.
  Гортаючи далі сторінки театралізованого концерту (режисер Владислав Шевченко), на сцені один за одним з’являлися провідні артисти театру, виникали сцени з улюблених публікою вистав, лунала «жива» музика у виконанні симфонічного оркестру під орудою народного артиста України Віталія Скакуна. Для присутніх заспівали артисти-вокалісти театру Лідія Кретова (Арія Одети із оперети «Баядера»), Вікторія Ягодка (Арія Еболі з опери «Дон Карлос»), Надія Карпова («Солов’їний романс»), Сергій Озерянко («Мелодія»). Сміх у залі викликав уривок з вистав «Мартин Боруля» у виконанні улюбленців публіки народного артиста України Юрія Попова та артиста театру Володимира Моруса.
     Не менш цікавим виявився експеримент, коли на сцену вийшли народний артист України Василь Голуб та Ніна Савченко і зіграли уривок з вистави «Сватання на Гончарівці». Але постали вони перед глядачем не у звичних виконуваних нині образах Прокопа та Одарки, а у знакових для них ролях Стецька та Уляни, які вони з блиском грали у минулі часи.
Видовищності святковому дійству додали сценки з вистав «Бог є любов» (заслужена артистка України Маргарита Томм у супроводі артистів балету) та з «Тев’є Тевель» (народний артист України Юрій Попов, заслужена артистка України Маргарита Томм). На завершення – застольна пісня з «Травіати», весь творчий колектив на сцені. І, звичайно ж, аплодисменти вдячних глядачів.
Міжнародний день театру – пройшов, залишається – присмак світлого майбутнього й очікування подальших творчих успіхів колективу на теренах рідного краю, за його межами та з любов’ю глядачів. Ніколи не кажіть театру «Прощавай», а лише – «До нових зустрічей»!

 


    den teatry2  den teatry3

    den teatry4  den teatry5

    den teatry6Ольга Коваленко, керівник літературно-драматичною частиною театру.