Директор полтавського театру імені Гоголя особисто готує каву акторам

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/archive/прес-конфнренція3.jpg'
There was a problem loading image 'images/archive/прес-конфнренція3.jpg'

прес-конфнренція3

Сьогодні в Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Гоголя майже у тісному сімейному колі відбулася зустріч, присвячена Міжнародному дню театру. Це професійне свято було встановлено у 1961 році IX конгрессом Міжнародного інституту театру.

Із журналістами спілкувалися начальник управління культури Полтавської облдержадміністрації Геннадій Фасій, його заступник Валентина Вождаєнко, директор театру Олексій Андрієнко, головний диригент симфонічного оркестру театру Віталій Скакун та головний режисер театру Владислав Шевченко.

Першим взяв слово Геннадій Фасій, який коротко прозвітував про взаємодію влади та театрів, а також про ту скромну допомогу їм, яка обмежується бюджетним фінансуванням. Зокрема, мова йшла про фестиваль, присвячений 185-річчю з дня народження нашого видатного земляка, відомого українського композитора Миколи Лисенка. Ця щільна культурна програма стартувала з шостої прем’єри вистави «Наталка Полтавка». До речі, з 31 березня по 7 квітня в Полтаву переміститься центр театрального життя України, адже саме у нас стартує театральний фестиваль «В гостях у Гоголя». В останній день березня полтавці та гості міста матимуть змогу подивитися виставу «Шинель». В гостях у полтавців побувають й театри з Києва, Чернігова, Донецька та Криму, а також Ніжинський та Коломийський театри.

На запитання, чому полтавці не запрошують на гастролі відомі театри з Санкт-Петербургу та Москви, директор театру ім. Гоголя Олексій Андрієнко відповів, що така гастроль трупи в 50 чоловік коштує більше, ніж увесь фестиваль. Хоча контакти з російськими колегами полтавці тісно підтримують. Пан Андрієнко також пояснив, чому на прес-конференції відсутні головні винуватці свята — актори. За його словами, у акторів театру надзвичайно щільний графік, адже так склалося, що вони два тижні не мають вихідних, повністю віддаючи себе служінню Мельпомені та вдячним глядачам.

— Але увечері, коли відпустимо акторів з «Наталки Полтавки», відбудеться банкет на 200 осіб, на якій я запрошую усіх присутніх. Банкет буде влаштований для акторів, бо, справді, вони головні дійові особи цього свята. До речі, мене часто запитують, чому я особисто готую каву артистам. Але мені не важко — і каву їм зробити у поїздках, і поступитися номером в готелі, якщо у них дме з вікна. Усе тільки для акторів. Принаймні, мене так навчили в університеті ім. Карпенко-Карого.

Комплімент йому повернув диригент симфонічного театру, маестро Віталій Скакун:

— Коли мене запитали, хто режисер «Наталки Полтавки», я відповів, що Андрієнко. Адже він увесь віддається акторам, одягає їх до нитки. Актори у замшевих чобітках і на вулицю можуть вийти. Бо в театрі повинно все бути красиво і чесно. Тоді люди підуть в театр.

Уже після прес-конференції журналісти ознайомилися з експонатами музею театру. А також разом з усіма згадали про тих, хто заклав фундамент у створення полтавського театру, який після тривалого ремонту знову став перлиною мистецтва та центром мистецького життя області.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»