Фестиваль «В гостях у Гоголя» повертається на рідну сцену зі своєю «Шинеллю»

press-konferencia

22 березня тут зіграли прем’єру вистави «Наталка Полтавка» — спектаклю, який в усі часи був візитною карткою театру; нині триває обласний музичний фестиваль «І струни Лисенка живії…», присвячений 170-річчю від дня народження видатного українського композитора й нашого земляка Миколи Лисенка; а 31 березня урочисто відкриється традиційний VI регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя».
Щодо першої з означених подій, то про неї дуже влучно висловився начальник Управління культури Полтавської
облдержадміністрації Геннадій Фасій:
— У нас, полтавців, був великий борг перед Миколою Лисенком та Іваном Котляревським, і мені приємно, що ми його розв’язали. Прем’єра «Наталки Полтавки» (вистава не ішла в театрі п’ять років, через відсутність у трупі вокаліста-тенора, й нині п’яту за ліком постановку здійснила режисер Національної філармонії України Ірина Нестеренко. — Авт.) відбулася при повному аншлагові 22 березня — в день народження Миколи Лисенка. Знаково, що ця подія відбулася й у ювілейний для композитора рік, коли 170-річчя Миколи Віталійовича відзначається на державному рівні. Загалом, приємно, що в нашому театрі працюють дуже небайдужі й творчі люди. Управління культури й керівництво облдержадміністрації розуміють наскільки важливу роль відіграє театр в житті області, тому намагаємося усіляко підтримувати його, виділяючи кошти на утримання театру, його охорону тощо.
— З театром імені Гоголя дуже приємно працювати — це професійний колектив, який у змозі показувати не лише відмінні прем’єри, а й організовувати гарні свята, — наголосила заступник начальника Управління культури Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко. — Хочеться наголосити на аншлагах Симфонічного оркестру під керівництвом народного артиста України Віталія Скакуна. Ми переконалися, що прем’єру кожної нової програми, яку готує оркестр, треба грати щонайменше два дні, — щоб на неї могли потрапити всі бажаючі.
Подякувавши за таку високу оцінку творчості Симфонічного оркестру, його диригент Віталій Скакун принагідно запросив усіх полтавців на заключний концерт Лисенківського фестивалю, який відбудеться 30 березня. Окрім музики самого Миколи Лисенка у виконанні оркестру, глядачі почують музику сучасного класика Лесі Дичко, відомого полтавського композитора Тамари Парулави, а також зустрінуться з праправнуком Миколи Лисенка — теж Миколою Лисенком, який є відомим диригентом. Почують цінителі музики й знаменитий камерний колектив «Гілея», а також музику Віталія Скакуна.
Ще одна подія найближчих днів — VI відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». Подія, яку театрали чекають особливо. Минулого року керівництво театру змушене було відмінити фестиваль, який, до речі, повністю був підготовлений (запрошені колективи з України та Росії), через фінансові проблеми  й відсутність власної сцени (театр перебував на тривалій реконструкції). Тож нинішнього року в глядачів, які встигли скучити за особливою фестивальною атмосферою й можливістю за тиждень побачити роботи 7-10 театрів, особливі сподівання. І, схоже, вони виправдаються.
Презентуючи фестиваль, директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко, подякував за всебічну підтримку театру в цілому і фестивалю зокрема депутатам обласної ради, керівництву Полтавської обласної державної адміністрації й обласного Управління культури.
— Спасибі, що ми повернулися в рідні оновлені пенати, — зазначив Олексій Миколайович. — Три роки, доки тривала реконструкція приміщення, театр їздив на гастролі і фестивалі, здійснив кілька прем’єр. Маємо ще багато планів і сподіваюся, що всі вони здійсняться. А щодо фестивалю «В гостях у Гоголя», то прагнутимемо, щоб він відбувався щорічно, адже як сказав Геродот: «Місто тільки тоді стає містом, коли в ньому є театр». Це правильно, тож ми з радістю прийматимемо в себе театральні колективи з інших міст, для яких підготували, окрім усього, відмінну культурну програму й чудові подарунки.
Почнемо фестиваль гоголівською «Шинеллю». Це вистава нашого театру, поставлена режисером Богданом Чернявським, яку ми грали на сцені палацу «Листопад», на фестивалях «Вересневі самоцвіти» в Кіровограді, «Тернопільські театральні вечори» та «Мельпомена Таврії» у Херсоні, але вперше зіграємо на сцені рідного театру. Головну роль — Акакія Акакійовича — виконає запрошений актор — заслужений артист Росії, актор театру і кіно Вадим Романов. Вадим сам полтавець, але давно живе в Росії, знявся в багатьох популярних серіалах, і от тепер так своєрідно повертається на якийсь час на полтавську сцену й гратиме роль, розмовляючи українською мовою.
Приїдуть до нас на фестиваль і колективи Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка, Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. М. Горького, які полтавцям давно відомі й представляти їх немає потреби. Приємно буде бачити у нас в гостях Кримськотатарський академічний музично-драматичний театр, у якому також проводиться чудовий фестиваль «Кримський ковчег». На мою думку, цей фестиваль є одним з трьох найкращих на Україні, поряд з «Театр. Чехов. Ялта» в Ялті та «Мельпоменою Таврії» у Херсоні. Наш полтавський театр тричі брав участь у фестивалі «Кримський ковчег», а в останній наш приїзд директор Кримськотатарського театру й організатор фестивалю Білял Білялов узяв з нас обіцянку, що ми станемо постійними його учасниками. На що ми з радістю погодилися.
Цікаву постановку «Кайдашевої сім’ї» запропонує полтавському глядачеві Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П.К. Саксаганського з Білої Церкви. Запросити саме цей театр порадив один із засновників фестивалю «В гостях у Гоголя» Євген Колганов, і повинен сказати, що квитки на виставу білоцерківців уже продані.
Ніжинський український драматичний театр імені М. Коцюбинського представить п’єсу Олександра Марданя «Стриптиз, або Ніч Святого Валентина». Постановки цього відомого сучасного драматурга завжди викликають підвищену цікавість глядачів.
Виставу «Чайка» Донецького обласного російського театру юного глядача з Макіївки раджу подивитися обов’язково. Два роки тому ця постановка взяла Гран-прі на одному з найпрестижніших фестивалів «Театр. Чехов. Ялта».
Особливою родзинкою нашого фестивалю, напевне, стане «Гуцульський рік» Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озеркевича — містерія, замішана на гуцульському фольклорі й самобутності.
Сподіваюся, що нинішній фестиваль «В гостях у Гоголя» не лише не розчарує наших глядачів, а й подарує кожному незабутні враження й емоції.

       Оксана Клочко, 28.03.2012 "Вечірня Полтава"