ДО ПОЛТАВИ ПРИЇХАВ ГРУЗИНСЬКИЙ «РЕВІЗОР»

<

       Свою виставу за п'єсою Миколи Гоголя на сцені Полтавського театру представили актори Тбіліського театру ім.Грибоєдова. Незвичайного «Ревізора», який більше жахає, аніж смішить, бачила наша знімальна група.

       Фестиваль «В гостях у Гоголя» дев'ятий рік поспіль на одній сцені збирає кращі українські та закордонні театральні колективи.

      Ольга Коваленко, завідуюча літературною частиною Полтавського обласного театру ім.М.В.Гоголя

     - Відкривав Театр оперетти. Нам дуже було приємно, що на відкриття приїхав Богдан Струтинський, Народний артист України. Він зараз очолює Національну спілку театральних діячів, і зараз ця спілка дуже активно працює, щоб театр ожив, висвітлювався і процвітав в областях, щоб не було театру тільки в Києві, а всі решта міста залишалися без уваги.

     А в третій фестивальний день герої Миколи Гоголя заговорили з грузинським акцентом. У Полтаві свою версію «Ревізора» представили актори Тбіліського театру ім. Грибоєдова. Хрестоматійний твір у їхньому виконанні заграв новими фарбами.

     Автандил Варсимашвілі, художній керівник Театру ім.О.Грибоєдова (Тбілісі)

     - Мені здалося, що Гоголя сьогодні потрібно ставити саме так. Сьогодні, коли війна на цій землі, сьогодні, коли Гоголь, мені здається, став пророком, і те, що він написав і описав сьогодні, це збулося.

      Жах – це те, що відчувають усі персонажі вистави. Вони живуть у постійному страху.

      Автандил Варсимашвілі, художній керівник Театру ім.О.Грибоєдова (Тбілісі)

      - Чомусь цю п'єсу завжди ставлять як водевіль. І забувають про лист Гоголя, який він писав Щепкіну, що не смішіть людей. Я не писав цю п'єсу для сміху. От я так і поставив.

      Відвідав виставу своїх земляків у Полтаві і Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба.

      Міхеїл Уклеба, Посол Грузії в Україні

       - Цей театр має великі традиції. Такі видатні імена, як Георгій Товстоногов, Арчіл Гоміашвілі, Євгеній Лебедєв, я не буду усіх перелічувати, ці люди саме створювали театр імені Грибоєдова. Я бачив цю виставу у Львові минулого року, і дуже приємні враження. Я думаю, що ви залишитеся задоволені.

       У рамках фестивалю полтавці також зможуть побачити виставу «Шинель» від Сумського театру, «Одруження» у виконанні житомирських артистів та «Ніч перед Різдвом» Дніпропетровського академічного театру опери і балету.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_3_revizor_tbilisi.jpg      

       Джерело: Крістіна БРІГІДА, телеканал «Місто»