Третій день фестивалю - вперше на Полтавській сцені виступив Тбіліський театр ім. О. Грибоєдова

       У третій фестивальний день «В гостях у Гоголя» були особливі гості – колектив Тбіліського державного російського театру ім. О. Грибоєдова з виставою «Ревізор» (режисер – Автанділ Варсімашвілі). На виставу завітав Надзвичайний Повноважний Посол Грузії в Україні Михаїл Уклеба, який приїхав привітати земляків, засвідчити єднання грузинської та української культур. 


      Вистава «Ревізор» стала неочікуваним відкриттям для полтавського глядача. Чекаючи традиційного прочитання відомого усім твору Гоголя, вони побачили авторський погляд, переосмислення всіх ключових моментів гоголівської п’єси. Не було тут комедії, була спроба показати всім нам наші гріхи, ницість людської натури, якій обов’язково прийдеться відповідати перед ревізором. Але ревізором не у буквальному сенсі, а в образному – адже ревізор наших душ чекає на нас не у цьому темному болоті, на дні колодязю, яке відтворюється художнім вирішенням вистави, а на небесах.
— Для нас важливо було приїхати на Україну і показати свого «Ревізора», адже ми взагалі дуже любимо вашу країну, часто буваємо тут на фестивалях, — розповів режисер постановник вистави, художній керівник Тбіліського театру ім. О. Грибоєдова Автанділ Варсімашвілі. — У Полтаві вперше, приємно вражені гостинністю, теплотою, з якою нас зустрів колектив полтавського театру. А щодо нашої вистави, люди чекали від «Ревізора» комедії, але ж сам Гоголь писав Щепкіну – що це не комедія і не потрібно над цим сміятися. Я спробував подивитися на цей сюжет зовсім по іншому. Далі вже право глядача – чи сприйняти саме такого «Ревізова».

   Передувала виступу колективу грузинського театру творча зустріч колег від акторів полтавського театру. Грибоєдовців гоголівці зустріли з оркестром бабою Палажкою та бабою Параскою, грузинським танцем, з жартами на службовому вході театру ім. М. Гоголя. Як годиться на Полтавській землі - пригостили галушками і побажали гарного виступу. 

b_1200_700_16777215_00_images_archive_3_tbilisi.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_3_tbilisi_revizor.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Ольга Коваленко, керівник літ-драм. частини Полтавського театру ім. М. Гоголя