Фестиваль в «Гостях у Гоголя»: Полтавський театр вперше витратив на костюми сто тисяч та покаже прем’єру. Хто ще приїде

         Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя сьогодні відкриє усвоїх стінах фестиваль «В гостях у Гоголя». Вітатиме поціновувачів харму Мельпомени сам Микола Васильович.

 Відкритий регіональний фест нині ювілейний– десятий, має свої родзинки. А полтавці уперше лише на костюми (тканину) для прем’єри «Страшної помсти» витратили 100 тисяч гривень – досі сума була значно меншою. Отже, про фестиваль, гостей та що покажуть полтавцям і гостям театрали, розповіли сьогодні, 27 березня, на прес-конференції.

– Традиційно фестиваль розпочнеться великим концертом, це відбудеться сьогодні о 18.00, 0 розповідає головний режисер театру Владислав Шевченко. – Я запрошую всіх до нас на фестиваль.

 Завершиться фестиваль у День народження великого земляка Миколи Гоголя 1 квітня. До Полтави свої спектаклі привезуть колективи із Житомира, Чернігова, Києва, Миколаєва.

 Полтавці презентуватимуть прем’єру «Страшна помста» за мотивами повісті Гоголя. Наша журналістка вчора вже побувала на допрем’єрному показі, її враження і репортаж – за посиланням. Втілити на сцені цей твір взявся вже знаний полтавцями Сергій Павлюк, режисер «Майстра і Маргарити», «Останньої любові гетьмана». Нині полтавцям обіцяють дійство, що насичене яскравою обрядовістю, автентикою та козацькою звитягою.

Завтра, 28 березня, полтавців і гостей чекає великий концерт від Київського національного театру оперети з «Весняними мелодіями» під супровід оркестру.

 Також глядачі зможуть оцінити одразу дві постановки «Вія» у виконанні різних театрів.

 Чернігівський колектив покаже спектакль у жанрі документальної драми від режисера Андрія Бакірова, котрий за цю виставу отримав премію імені Леся Курбаса – найвищу відзнаку в галузі. Житомиряни покажуть «Вія» у жанрі народної бувальщини від режисера Петра Авраменка, тут обіцяють сучасний погляд на сюжет та нові засоби подачі драматургічного матеріалу.

 

Також традиційно побачать «Ревізора», але з іншою назвою від Миколаївського театру в авторській музичній інтерпретації Віталія Манжелія.
Часові рамки зсунули через Великдень
Фест цьогоріч відрізняється тим, що триватиме не 6-7 днів, а 4. Про це зазначає Ольа Коваленко, завідувачка літературної частини театру імені М.В. Гоголя.

 – Ми раніше розпочали фестиваль і раніше закінчимо, бо цьогоріч на Великдень буде 8 квітня. Відповідно перед тим страсний тиждень – не до веселощів, хоч ми й театрали. Тим паче, кожен театр у День театру традиційно хоче провести це свято вдома, – розповідає Ольга Коваленко.

 Раніше фестиваль проводили якраз із 1 квітня по 7-8.

 Нинішній рік – знаковий для театралів Полтавщини: тут відбувається 10-ий фестиваль, також ювілей, 210 років, відтоді, як на теренах області з’явився театр.

 Якщо раніше фестиваль відходив від гоголівської тематики, то нині вирішили, що будуть брати участь спектаклі лише за Гоголем.

 – Наш театр вже заробляє, тож зміг витратити лише на костюми для «Страшної помсти» уперше значну суму – 100 тисяч гривень, – сказала Валентина Вождаєнко, виконувачка обов’язків директора департаменту культури та туризму Полтавської ОДА.

 Також пані Вождаєнко вказала, що Полтавський театр – у вісімці найзатребуваніших і популярних в Україні за рейтингом Міністерства культури.

 Організатори прес-конференції поділились також тим, як же відбуваються фестивалі.

 Гостюють театри три дні. Сторона, яка приймає, оплачує проживання та харчування. Після кожного спектаклю влаштовують бенкет – це багаторічна традиція. Також для гостей передбачене екскурсійне обслуговування, аби знали про край Гоголя та Котляревського.

 До слова, Валентина Вождаєнко зауважила, що турфірми взяли на озброєння інформацію про фестиваль і організовують поїздки до Полтави – з поселенням у готелі, екскурсіями та відвідуванням театру. Такі мандрівки стали популярними не лише в дні фестивалю, а й цілорічно.

Полтавська ОДА підтримує обидва театри (драматичний та ляльок), кошти виділяють, але вони йдуть на зарплатню, комунальні послуги. Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя став заробляти на власний розвиток, тобто фінанси від продажу квитків заклад може витрачати на кращі костюми та інше задля просування і розвою.

 У Полтаві є такі поціновувачі, котрі купують квитки на всі фестивальні дні.

 – Я фотографувала виставу, сиділа для цього скраю, аби зручно було виходити. І от одна глядачка мене попросила, мовляв, чи не могла б я сісти в іншому місці, бо вона придбала китки на всі дні саме на місце за мною, а я їй заважаю дивитись, – поділилась Ольга Коваленко.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_presfest.jpg

 

Джерело: Інтернет видання Коло, автор Ніна Король, 27.03.2018. 

http://kolo.news/category/dozvillia/8054