Гоголівці представили «Оперу жебраків» на одному з наймасштабніших міжнародних театральних фестивалів «Мельпомена Таврії»

 

      Вже 19 рік поспіль у Херсоні на базі Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Куліша відбувається Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», на якому презентувати своє мистецтво серед найкращих колективів України та закордону випала честь і Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театру ім. М. Гоголя.
       Мистецький форум зібрав більше тридцяти колективів, серед яких театри з Києва, Миколаєва, Одеси, Львова, Херсона, Полтави, Запоріжжя, Черкас, а також Грузії, Туреччини, Португалії, Польщі, Угорщини, Вірменії, Литви, Румунії, Білорусії. Дійство відбувалося на декількох сценічних майданчиках. Глядачі могли не тільки насолоджуватися переглядом вистав різних театрів, різних стилістичних спрямувань, а й відвідувати «Гран-зону», де відбувалися читки п’єс сучасних авторів, де кожного вечора звучала наживо музика різних творчих колективів Херсону.
       — Цьогорічна театральна афіша фестивалю налічує 37 вистав з 32 театрів з 11 країн світу, що є рекордом за 19 років Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», — наголосив президент фестивалю, керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша заслужений діяч мистецтв України Олександр Книга. — Ми з радістю зустрічаємо всіх учасників фестивалю, які приїздять з різних куточків. І для нас важливо, щоб їхнє мистецтво побачив херсонський глядач, щоб гості отримали позитивні емоції від спілкування з колегами. Наш фестиваль – це можливість побачити весь зріз сучасного європейського театру. Адже ми йдемо в Європу, а на час проведення «Мельпомени Таврії» вся Європа приїхала до нас у Херсон.
        Гоголівці виступили на цьому мистецькому форумі у другий фестивальний день. До речі, це в третє полтавці приймають участь у цьому фестивалі, дипломантами у різні роки ставали вистави «Шинель» (режисер – Богдан Чернявський) та «Остання любов Гетьмана»(режисер – Сергій Павлюк). Цього ж року для театральної спільноти Херсону, професійного журі і всіх шанувальників мистецтва колектив Полтавського театру ім. М. Гоголя презентував трагіфарс «Опера жебраків» (режисер – Сергій Павлюк). Музична вистава про кохання, зраду, людську байдужість, спрагу наживи знайшла відгук у публіки. Хтось – спостерігав за сюжетом, намагаючись прослідкувати зв'язок між декількома лініями, а хтось знайшов у постановці буденну правду, що гроші й сьогодні правлять світом, люди гинуть, залишаючись байдужими одне до одного і скрізь панує душевна убогість…
        — Ми надзвичайно вдячні організаторам фестивалю «Мельпомена Таврії» за запрошення та надзвичайно теплий прийом, — поділився враженнями головний режисер Полтавського театру ім. М. Гоголя, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко.        — Для нас фестиваль – це надзвичайно важливе спілкування з колегами з різних міст і країн, можливість подивитися вистави, проаналізувати сучасний театральний рух, подивитися на свій театр в контексті цього процесу. Раді з того, що маємо нагоду у Херсоні показати свої вистави для професійного журі, почути їхню авторитетну думку. Це важливо для подальшого зростання колективу як мистецької одиниці, вивчення його потенціалу, щоб кожного разу дивувати не лише полтавського глядача, а з достоїнством представляти нашу область на таких масштабних театральних фестивалях як «Мельпомена Таврії».
       Також, колектив театру мав змогу після виступу на «Мельпомені Таврії» презентувати свою виставу «Опера жебраків» у містах Миколаєві та Дніпрі. До Полтави гоголівці повернулися з дипломом учасника фестивалю, приємними враженнями від зустрічі з глядачами та колегами у цих містах.

Джерело: Полтавський вісник, автор - Ольга Коваленко, від 25.05.2017.