Гоголівці презентували виставу «Жінки» на сцені Тбіліського театру

        З 23 вересня по 25 жовтня традиційно у місті Тбілісі (Грузія) триває один з найпрестижніших театральних форумів Тбіліський міжнародний фестиваль театрів. Вже десять років поспіль він стає платформою для спілкування театралів з різних країн світу.

         Цього року серед учасників і Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Гоголя. У рамках «Tbilisi international festival of theatre-2019» гоголівці презентували 14 жовтня на сцені Тбіліського державного академічного театру ім. Коте Марджанішвілі комедію «Жінки» (режисер – Цицино Кобіашвілі).

Виступ на театральному фестивалі у Тбілісі – це можливість презентувати мистецтво гоголівців та відкрити нові горизонти для подальшої міжнародної співпраці.

         — Ми надзвичайно раді, що ваш колектив знайшов можливість відвідати наш фестиваль, адже перемовини про участь колективу з Полтави вже йшли декілька років, — розповіла директор фестивалю, генеральний директор Тбіліського театру ім. К. Марджанішвілі Ека Мазмішвілі. — Сподіваємося, що це стане першим кроком до спілкування та дружби між нашими колективами, адже театральне мистецтво дуже потребує обміну досвідом, участі у різних мистецьких проектах та постійної перевірки створених вистав різним глядачем.

        Виставу «Жінки» у Полтавському театрі ім. М.Гоголя було створено два роки тому грузинським режисером Цицино Кобіашвілі, яку полтавські глядачі чудово знають за постановкою «Ханума». Ці вистави є окрасою репертуару театру і мають дипломи різних українських театральних фестивалів.

         — Те, що мій рідний і дорогий серцю колектив Полтавського театру у моєму рідному місті – це щастя, — поділилася враженнями режисер вистави Цицино Кобіашвілі. — Мої колеги та друзі дуже чекали на приїзд колективу з України і, подивившись виставу, всі висловлювали захоплення акторською грою, майстерністю та талантом полтавських акторів. Сподіваюся, що ще попрацюю з гоголівцями, і вони ще не раз повернуться до нас у Тбілісі, щоб показувати все нові і нові вистави. Адже цей театр достойний того, щоб презентувати театральне мистецтво на міжнародному рівні.

       Цього року у Тбіліському міжнародному фестивалі взяли участь колективи з Грузії, Італії, Ірану, Німеччини, Литви, Польщі, Франції, Хорватії, Азербайджану, Швеції та інших.

       — Гастролі і фестивалі – це одна зі складових творчого життя колективу, — розповів директор Полтавського театру ім. М.Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Запрошуючи різних режисерів, ми прагнемо створювати вистави, які можна буде презентувати на всеукраїнських та міжнародних форумах. Це перевірна для нас – чи правильним шляхом ми рухаємо, дивимося вистави інших колективів і розуміємо контекст сучасного світового театру.

Виступ на Міжнародному театральному фестивалі у Тбілісі залишив приємні спогади і емоції для гоголівців, адже це новий досвід, це натхнення для подальшої роботи і поштовх для досягнення нових творчих вершин.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_tbilisizhinku.jpg

Джерело: Коло. Ольга Коваленко. 19.10.2019.