Гоголівці презентували виставу у Грузії

         З 12 по 15 жовтня актори Полтавського обласного академічного музично – драматичного театру імені Гоголя брали участь у Тбіліському Міжнародному фестивалі театрів. Це поважний мистецький захід, що проходить десятий рік поспіль і збирає учасників з усієї Грузії та з – за кордону. Цьогоріч своє мистецтво тут дарували колективи з Італії, Ізраілю, Швеції, Литви та Польщі.


       «- Потрапити на тбіліський фестиваль ми мріяли давно, але це було не так просто, адже відбір тут досить суворий. Ще в січні ми відіслали заяву, а тільки на весні отримали підтвердження. Спочатку був задум повезти на фест «Хануму» або « Політ над гніздом зозулі». Але зупинили вибір на спектаклі, що його ставила грузинська режисерка Цицино Кобіашвілі «Жінки» - розповідає керівник літературно-драматургічної частини Полтавського обласного театру ім. Гоголя Ольга Коваленко.

      Виставу представили чотирнадцятого жовтня. Вона йшла українською мовою, і субтитри – грузинською.

      « - Нам було приємно, що на спектакль завітали представники української діаспори, серед них були навіть колишні полтавці. Приймали нас надзвичайно тепло. Як казали глядачі, навіть, якби не було субтитрів, ми б все розуміли по очах акторів. Ми працювали на малій сцені тбіліського театру імені Коте Марджанішвілі. Директор театру (і за сумісництвом директор фестивалю) Ека Мазмішвілі відмітила, що подібні мистецькі форуми – дуже важливі не тільки своїм репертуарним наповненням.

        Це чудова можливість познайомитися з колегами інших країн, перейняти їхній досвід і поділитися власними надбаннями. За цей час ми встигли подружитися з театром імені Марджанішвілі. Сподіваємося, що в майбутньому їхні постановки побачать полтавські глядачі, а ми привеземо до них власні найбільш знакові вистави» - говорить Ольга Коваленко.

       « - Поїздка до Тбілісі взагалі була багатою на приємні зустрічі» – продовжує Ольга Коваленко.

       « - Нас тепло приймала добре відома полтавцям режисерка Цицино Кобіашвілі, директор театру імені Грибоєдова Микола Свентицький. Ми відвідали древнє місто Грузії Мцхету. В історії нашого колективу грузинська сторінка заграла новими барвами і враженнями» - підсумувала Ольга Коваленко.

 

b_1200_700_16777215_00_images_archive_tbilisi10_19.jpg

Джерело: Сайт м. Полтави. 0532. Автор - Алла Широкова. 19 жовтня 2019 р.