«Гоголівці» привітали «Вечірку» з Різдвом та Маланкою

    Приємний подарунок колективу газети «Вечірня Полтава» зробили 
13 січня актори Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя. Вони завітали з піснями, колядками та яскравою міні-виставою про народження Ісуса Христа.
      «Добрий вечір! Щедрий вечір!» — ще з порога вигукували гості. Приміщення редакції наповнилося таємничою енергією Святвечора. Актори Геннадій Продайко та Олександр Бородавка занесли Віфлеємську зірку, що сповіщала про народження малого Ісуса. Йосип у виконанні Сергія Озерянка та мати Марія (Оксана Юрковська) схилилися над немовлям. «Радуйся, ой, радуйся, земле, Син Божий народився!» — заспівали актори театру Аліна Лущай, Людмила Повар, Аліна Жмурко, Анна Харченко та інші. Скільки б не слухав цю дивовижну колядку, вона завжди проймає до сліз. Особливо у такому професійному, піднесеному виконанні, як уміють співати наші «гоголівці».
     І як же обійтися без Кози — традиційного персонажу у день святої Маланки?! А 2015 рік, якщо вірити китайцям, ще й є роком цієї кумедної тварини. Так що свято подвійне. Коза, яку зіграла Ольга Озерянко, таки домоглася свого: підняла нам настрій і подарувала усмішки. Щоправда, не відразу, адже кізонька завжди примхлива. Спочатку її, уперту, довелося підлікувати. На щастя, «швидка допомога» у вигляді акторки Наталії Бондаренко свою справу знає!
     Ну а Маланку, яку зіграв харизматичний Дмитро Денисенко, запам’ятаємо до наступного року. Бо на згадку про себе він залишив усім нашим дівчатам поцілунок у щічку. Шкода, що «водіння кози» і поцілунки Маланки скінчилися так швидко.
      А за чудове дійство варто подякувати не лише акторам, а насамперед головному режисеру театру Владиславу Шевченку, який створив святкову програму. Вже понад п’ять років «гоголівці» вітають на Маланку своїх друзів — колективи редакцій, музеїв та інших закладів. Зазвичай протягом цього дня додається радості в не менше ніж десяти колективах. 
      Привітання починаються, звісно ж, із кабінету міського голови. От і цьогорічної Маланки привітали Олександра Мамая, побажавши йому родинного щастя, добробуту, світла, взаєморозуміння, любові та інших простих і земних щедрот. Такі ж побажання почули і в редакціях нашої газети та «Полтавського вісника», на ОДТРК «Лтава», у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв), обласному краєзнавчому музеї тощо. І тільки привітавши Полтаву зі святом, театрали розійшлися по своїх домівках доспівувати щедрівки та їсти вареники. 
      — Ми стараємося робити добро, щоб полтавці частіше усміхалися, — розповіли нам актори театру імені М. В. Гоголя. — Нині країні важко, але є надія на краще. Нехай добро і радість поширюються від серця до серця, хай зростають, як снігова куля, щоб не лишалося місця нічому злому й недоброму. Чим більше буде добра, тим світлішим буде наше життя!

Людмила ПЕРЕДЕРІЙ
Фото Іванни СЕРДЮЧЕНКО
«Вечірня Полтава», № 2, від 14 січня 2015 року. С. 16.