Гоголівські софіти сяяли у Кракові

 

       Колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя презентував свою виставу «Бог є любов, Едіт Піаф» у рамках V Міжнародного фестивалю українських театрів «Схід-Захід», що проходив з 22 по 30 квітня у місті Краків (Польща).

 

        Мюзикл «Едіт Піаф» — знаковий як для полтавського театру, так і для режисера – заслуженого діяча мистецтв України Владислава Шевченка та виконавиці головної ролі – заслуженої артистки України Маргарити Томм. Він вже дев’ять років живе у репертуарі, має нагороди різних фестивалів, оповитий особливою магією пісень великої співачки зі складною життєвою долею.

      Полтавський театр був не єдиним, який презетував свою роботу на закордном. Загалом участь взяло 17 колективів-учасників (Київ, Чернігів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Хмельницький, Чернівці), Вірменії, Угорщини, Польщі та Німеччини. Кожного дня у рамках фестивалю було показано по дві-три вистави конкурсної програми аматорськими і професійними театрами. Виступ полтавського театру відбувся на головній сцені театру Гротеску, залишивши приємні враження від побаченого у глядачів та членів журі.

       «Фестиваль «Схід-Захід» — це нові можливості для полтавського театру інтегруватися у європейську театральну спільноту, показати високий рівень розвитку українського театру, — розповів режисер вистави заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. — Надзвичайно приємно, що ми мали нагоду бути у Кракові протягом всього фестивалю, подивитися вистави інших колективів, поспілкуватися з колегами, погуляти містом, знайти натхнення на нові творчі проекти. Ми вдячні керівництву Департаменту культури та туризму Полтавської облдержадміністрації та адміністрації нашого театру, які знайшли фінансову можливість відправити колектив на цей міжнародний фестиваль».

       До рідного міста Гоголівці привезли творчий настрій та нагороди. Так, Маргарита Томм отримала диплом за «Кращу жіночу роль», а виставу «Бог є любов, Едіт Піаф» визнано кращою у номінації «За музичне оформлення».
Колектив театру висловлює подяку за можливість відвідати фестиваль креативним організаторам, дбайливим координаторам та щирим волонтерам.

 

https://www.0532.ua/news/2030383