Казка «Принц та Жебрак»: у театрі імені Гоголя готуються до прем’єри

Цієї суботи, 17 грудня, у театрі ім. Гоголя відбудеться прем’єра вистави «Принц та жебрак». Зараз проходять останні репетиції — нарешті зі світлом. Хоча до цього працювали і без нього. На що відключення елекроенергії надихнули творчий колектив театру — дивіться у сюжеті.

Триває передостання генеральна репетиція прем’єри нової музично-хореографічної вистави «Принц та жебрак» за твором Марка Твена. Вже 17 грудня її презентують глядачеві театру ім. Гоголя.

Історію двох близнюків, один з яких розкошує у королівських палатах, а інший — мріє хоч краєм ока побачити побут монархів, гоголівці перетворили на яскраве дійство з піснями, хореографією, ліхтариками та новорічною атмосферою. Репетиції тривали протягом місяця, у тому числі і під час блекауту. В постановці задіяний увесь акторський склад театру, говорить керівник літературно-драматургічної частини театру Ольга Коваленко.

Ольга Коваленко — керівник літературно-драматургічної частини театру ім.Гоголя: Задіяна вся трупа, як завжди. Це така яскрава, багатонаселена вистава, де працює і балет, і хор. І звичайно ж, наш живий оркестр під керівництвом Олександра Сурженка.

Ольга Коваленко — керівник літературно-драматургічної частини театру ім.Гоголя: Репетиції в театрі проходили як при світлі, так і в умовах вимкнення світла, тому що театр — це безперервний процес. Ми не можемо дозволити собі залишити людей без театральних вражень.

Але планові та аварійні вимкнення лише надихнули на ідею, — говорить режисер вистави, Заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко: у виставі багато сцен з ліхтарями, які додають динаміки.

Владислав Шевченко — режисер, Заслужений діяч мистецтв України: Оскільки театр не є критичною інфраструктурою, ми потрапили під ці графіки відключення. Якщо ви познайомите мене з людиною, яка розібралася хоч з одним графіком, буде дуже приємно. Ми намагалися пристосуватися, бо казка має відбутися, новорічне диво ми маємо подарувати. Ми не використовуємо завісу, не використовуємо поворотне коло.

Загалом у постановці використають 40 ліхтариків.

Владислав Шевченко — режисер, Заслужений діяч мистецтв України: Якби ви знали, як було складно зараз придбати 40 потужних ліхтарів! Це було дорого і складно! Але наш директор Олексій Миколайович доклав надмірні зусилля, підключив усіх знайомих і не дуже та буквально за 4 дні нам зробили таку велику поставку.

Непросто було у таких умовах і з реквізитом та пошиттям костюмів, але впорались, — говорить Ірина Кліменченко — головний художник театру.

Ірина Кліменченко — головний художник театру ім. Гоголя: Ті персонажі, які у нас при дворі, ми намагалися створювати яскравими, зробити їх в єдиному такому стилі, в рисочку, яскраві, промальовуються форми білі.

Родзинка вистави — те, що головних героїв грають справжні брати-близнюки Артем та Семен.

— Ви граєте кого?

Семен Білокінь — актор, виконавець головної ролі: Тома Кенті, жебрака. Для мене у будь-якому разі величезне задоволення виконувати саме цю роль, адже Том Кенті як персонаж, мабуть, з усіх героїв даного твору найближчий будь-якому глядачеві. Адже наділений найвищими людськими чеснотами: добротою, чесністю, жагою справедливості.

Прем’єру нової казки «Принц та жебрак» демонструватимуть до 9 січня. Перед початком вистави на малечу біля ялинки чекатимуть казкові герої.