Кіровоградська циганка Аза підкорила полтавських шанувальників театру

      2 квітня у другий день фестивалю «В гостях у Гоголівців» на сцені полтавського театру виступив колектив Кіровоградського театру ім. М. Кропивницького.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_2chuganka.jpg

      Вистава про кохання, про свободу вибору, про те, як кохання – пристрасне, п’янке, може згубити. Так кохала проста сільська дівчина Галя (Дар‘я Задорожна), не втримавши свого цигана Василя (засл. арт. України Олександр Ярошенко), який заради неї відмовився від кочового життя. Так палко виплескувала свої почуття до Василя Аза (Олеся Бушмакіна), кохання якої переросло у ненависть, згудило її душу, спонукало підбурити коханого на вбивство дитини. І як наслідок, сама героїня гине у прірві власної ненависті і нестримних почуттів.
     Вишукані і вдало підібрані музичні обробки циганських пісень вражають своєю природною насиченістю. Про те, як і завжди, майстерність театрального оркестру театру ім. Марка Кропивницького була одним із сценічних героїв, який незримо додавав неповторної забарвленості усьому дійству.
     «Циганка Аза» — музична вистава Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. Марка Кропивницького, яка вже встигла полюбитися їхньому рідному глядачу. Полтава стала першим фестивальним містом в історії цієї вистави, де й наші глядачі теж тепло сприйняли цю постановку. Адже полтавська фестивальна публіка ще пам’ятає «Сорочинський ярмарок» кропивничан, який минулого року був у фестивальній афіші і зібрав повну залу. Цього року театральне дійство від цього колективу було не менш зачаровуючим, хоча і з трагічним кінцем.
      Як промовив зі сцени Полтавського театру ім..Гоголя головний режисер Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. Марка Кропивницького Євген Курман, Полтава для усіх українських акторів була і залишається першою сценою, де завдяки Івану Котляревському і був започаткований саме український професійний театр з невмирущою «Наталкою Полтавкою».
      Навзаєм колектив кропивничан знову щиросердечно запросив гоголівців до себе на гостини на традиційний фестиваль «Вересневі самоцвіти 2016».

b_700_700_16777215_00_images_archive_img_1309.jpg

Джерело: Коло, Ольга Коваленко.

http://kolo.poltava.ua/dozvilya/kirovogradska-tsiganka-aza-pidkorila-poltavskih-shanuvalnikiv-teatru-31353.html