Гоголівський фестиваль відкрили гоголівською виставою

 

      1 квітня на сцені полтавського театру стартував Відкритий регіональний  фестиваль  театрального мистецтва «В гостях у Гоголя».

 

      Вже традицією для полтавського театру стало запрошувати на гостини до Полтавщини кращі театральні колективи України у перший тиждень квітня. Цього року фестиваль «В гостях у Гоголівців» (адже жартома змінено назву з нагоди 80-річчя з дня заснування театру) відкривав колектив Чернігівського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка виставою «Ніч перед Різдвом».

 

     b_1200_700_16777215_00_images_archive_img_1041.jpg

     

        Музична вистава чергінівців — з піснями та танцями, тонким гумором, стильними костюмами — таким сучасним прочитанням невмирущого твору Гоголя прийшлася до смаку полтавцям, адже у фіналі вони довго не відпускали колектив зі сцени. «Ніч перед Різдвом» у постановці художнього керівника чернігівського театру заслуженого артиста України Андрія Бакірова – це весела комедія, з яскравими акторами-персонажами, неперевершено «живими» українськими дівчатами та хлопцями, які своїми колядками, іграми, реакціями на події, хороводами затягували до виру витонченого театрального дійства. І всім цим балом намагався правити надзвичайно жвавий, пластичний, харизматичний Чорт, але все ж Вакула зміг його осідлати.

 

       «Ніч перед Різдвом» стала яскравим, феєричним дійством, з театральними спецефектами. Тут був і сніг серед весни, і вареники, що летіли до рота Пацюка, і політ Чорта з Вакулою. Все настільки легко і жваво, що для сприйняття цієї пригоди, що сталася поблизу Диканьки, напередодні Різдва, коли можливі всілякі дива, зовсім стали не потрібними громіздкі декорації. Адже замість будинку – дверцята на стійці, віконця, які тримають самі актори, і зорі, по зміні положення яких було зрозуміло час дії.

 

       Вистава чернігівського театру стала потужною і надзвичайно емоційною точкою відліку цьогорічного фестивалю. У кінці виступу, господарі сцени нагородили гостей дипломом і пам’ятними подарунками, за що колектив чернігівського театру віддячив гоголівцям молитвою-привітанням з нагоди ювілею.

 

       Така творча зустріч колег-однодумців стала прекрасним грандіозним початком фестивалю «В гостях у Гоголівців». Триватиме він тиждень до 8 квітня. Вже у наступні дні шанувальники театру побачать різножанрові вистави від Кіровоградського театру «Циганку Азу», коломийського «Боа констріктор», миколаївського «Страсти по Торчалову», житомирського «Украдене щастя», херсонського «Ромео і Джульєтту» та київського оперети «Сорочинський ярмарок».  

Ольга Коваленко,

керівник літ-драм частини