Мистецька місія — врятувати театр Гоголя!

b_1200_700_16777215_00_images_archive_img_5814.jpg    У Полтаві відбулося декілька благодійних концертів зі збору коштів на відновлення сцени «гоголівців». 
    Саме мистецтвом вирішили рятувати Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр, свідченням чому стали благодійні концерти. Нагадаємо, що за кілька днів до Дня театру та приуроченої до цього свята прем’єри вистави «Наймичка» театральну сцену охопило полум’я. Нині для того, щоб «гоголівці» знову радували полтавських театралів новими виставами на рідній сцені, потрібні чималі кошти. 
    Дякуючи керівникам, різним організаціям, мистецьким закладам, колегам, друзям та просто небайдужим до мистецтва людям, на благодійний рахунок театру щодня надходить фінансова підтримка. На даний момент допомоги надійшло понад 57 тисяч гривень. У театрі вже частково розпочато роботу з очищення приміщення від наслідків пожежі, колектив продовжує проводити репетиції у власному приміщенні. 
    Розпочав серію благодійних концертів Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. У великому залі цього вишу ідейний натхненник та ведучий концерту старший викладач кафедри журналістики Гліб Куд-ряшов, за підтримки ректора університету Миколи Степаненка, зміг зібрати небайдужих до подальшої долі театру мистецьких друзів, які долучилися до благородної справи. 
    Виступили на благодійному концерті «Допоможімо нашому театрові разом!» народний фольклорний ансамбль «Жива вода» імені П. Бакланова, заслужена артистка України Наталія Сулаєва, тріо «Млада», учасники студентського театру «Факультет F». Творчу підтримку проявили й учні та викладачі Полтавської дитячої музичної школи № 1 імені П. Майбороди, провідні колективи Полтавського музичного училища. Також для присутніх виступили артисти полтавського театру — заслужена артистка України Маргарита Томм та народний артист України Василь Голуб. Завдяки старанням небайдужих до подальшої долі полтавського театру на заході було зібрано 4 тисячі 497 гривень. 
    Ще 6 тисяч гривень надійшло на благодійний рахунок театру від наступного заходу в рамках акції «Допоможімо нашому театрові разом!». Працівники Управління внутрішніх справ у Полтавській області, не бажаючи залишатися осторонь процесу відновлення театру імені М. В. Гоголя після пожежі, також зробили свій фінансовий внесок. Вони влаштували благодійний концерт і в урочистій обстановці передали директору театру Олексію Андрієнку сертифікат на благодійні кошти, що були перераховані на потреби театру. Фінансова допомога була зібрана завдяки згуртованості колективу та підтримці профспілкової організації. 
    В актовій залі обласного управління міліції на благодійному концерті лунали твори у виконанні симфонічного оркестру полтавського театру під орудою народного артиста України Віталія Скакуна, пісні від народного аматорського вокально-естрадного центру «Вікторія» педагогічного університету під керівництвом Сергія Вовченка, заслуженого артиста України Валерія Соколика, заслуженого працівника культури України Михайла Герасименка та скрипальки Альони Кіби. 
    Свою підтримку та добре ставлення до театру мистецтвом висловила поетеса, заслужений журналіст України, творча особистість та близький друг «гоголівців» Наталія Святцева. Спільно з колективом Полтавського академічного обласного театру ляльок вона провела авторський вечір «У твоїх руках», кошти від продажу квитків на який підуть на відновлення сцени полтавського театру. До речі, за кілька днів до пожежі Наталія презентувала свої авторські пісні та вірші у затишному залі «гоголівців». Тому своєю творчістю вона вирішила допомогти такому близькому її серцю полтавському театру, для якого стала постійним супутником у всіх гастрольних та фестивальних поїздках. За її фільмами нині можна відслідковувати сучасне життя театру Гоголя. 
    Вечір-концерт Наталії Святцевої став своєрідним одкровенням, сповіддю людини, яка любить все, що її оточує, дякує за це Богу, вірить у краще, дарує свій дар і талант людям. Хоча у залі зібралося чимало шанувальників музичного та поетичного таланту Наталії Святцевої, здавалося, що вона говорить з кожним окремо, що кожен залишався віч-на-віч з нею — багатогранною особистістю, яка хоче поділитися своїм теплом, своїми філософськими роздумами, своїми поглядами, своєю любов’ю. Кожна пісня — це крок до пізнання себе та навколишнього світу. Вони цікаві, змістовні, чуттєві. Кожен вірш, що читали актори театру ляльок Марфа Буторіна, заслужена артистка України Анжеліка Остапенко, Валентина Щокіна, Ніна Вербенко та директор театру Ірина Чернікова, — емоції з життя, портрет близької людини тощо. 
    Неможливо не згадати про наймолодших благодійників. Їхній своєрідний виступ своєю безпосередністю і чистотою намірів розчулив «гоголівців» до сліз. 
    До полтавського театру завітали представники Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20, серед яких були першокласники у супроводі старших товаришів. Вони принесли зроблені своїми руками Великодні поробки і… чек, де вказувалося, що школярі перерахували на благодійний рахунок театру 1 522 гривні! Виявилося, вони продали свої поробки на щорічному ярмарку і виручені кошти віддали на відновлення театру. Найактивнішими у зборі коштів для театру виявилися першокласники, на яких і поклали важливу місію передачі свідчення фінансової допомоги. 
    Надзвичайно зворушливо було чути від маленьких школярів, що театр — це окраса нашого міста, що вони із задоволенням його відвідують і хочуть, щоб він якнайшвидше знову відчинив двері для них — глядачів. 
    — Це настільки зворушливо, що у таку хвилину бракує слів, — поділився емоціями під час зустрічі зі школярами директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Олексій Андрієнко. — Ми одержуємо кошти від комерційних організацій, від людей, які мають достаток, а коли це роблять діти — надзвичайно приємно. У такі хвилини розуміємо, що саме вони — наше світле майбутнє. 
    «Гоголівці» високо цінують надзвичайну доброту та щедрість кожного, хто підтримує у скрутний час наш театр. З упевненістю можемо сказати, що тільки разом із друзями можна все подолати, а потім з радістю запросити їх у відновлену театральну домівку.

Джерело: Ольга КОВАЛЕНКО,керівник літературно-драматургічної частини театру, Вечірня Полтава № 18 (1105), 30 квітня 2014 року. http://www.vechirka.pl.ua/articles/2014/4/30/72292824/