На гостини до Гоголя з 1 по 8 квітня до Полтави завітають кращі театральні колективи України

       Цьогорічний фестиваль «У гостях у Гоголя» пройде з 1 по 8 квітня і буде приурочений до 80-річчя заснування полтавського театру.

       У зв'язку з такою святковою подією організатори фестивалю вирішили трішки пожартувати і внести правки у назву фестивалю – «У гостях у гоголівців». Адже до Полтави в ювілейний рік гоголівці запросили кращі театри України, які вже не лише встигли полюбитися нашому глядачеві, а й стали справжніми мистецькими друзями полтавського театру.

      b_1200_700_16777215_00_images_archive_6.04.xerson.jpg

       Варто зазначити, що у фестивальній афіші не лише твори за Гоголем. Не оминули театрали і відзначення ще однієї визначної дати у рамках фестивалю – 160-річчя від дня народження Івана Франка. Цього року гоголівці запропонували колективам-учасникам презентувати полтавській публіці свої кращі вистави-візитки.

       – Проводити фестивалі з кожним роком усе складніше, але кожен театр, який уже має фестивальний бренд, повинен щороку йти до мети і ні в якому разі не відмовлятися від можливості отримати професійне спілкування, подарувати нашому глядачеві нові відкриття на ниві творчого життя театральних колективів України, – поділився міркуваннями напередодні відкриття VIII театрального фестивалю директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. – Ми вдячні кожному колективу, який погодився бути з нами у фестивальні дні, пошанувати нас у 80-річний ювілей. Звичайно, список театрів, які ми хотіли б бачити на гоголівській сцені під час фестивалю, набагато довший, та, на жаль, довелося виходити з реалій часу. Ми вдячні за підтримку обласному керівництву і, звичайно, нашим спонсорам, які, незважаючи на різні обставини, знайшли можливість допомогти нам у проведенні та частуванні колективів-учасників на нашій полтавській землі. Організатори фестивалю намагалися зробити фестивальну афішу різноманітною, різножанровою, щоб кожен глядач знайшов собі вистави до смаку, порадів успіхам уже знайомих колективів або відкрив для себе нові.

      Так, серед вистав учасників Відкритого регіонального фестивалю «У гостях у гоголівців» 2016 року – прем'єри сезону Чернігівського театру ім.Т.Г.Шевченка «Ніч перед Різдвом» (вистава за Гоголем, що буде показана на відкритті в день народження Гоголя, 1 квітня), Кіровоградського театру ім.М.Кропивницького – «Циганка Аза» (2 квітня) та Херсонського театру ім.М.Куліша «Ромео і Джульєтта» (6 квітня, режисер вистави Сергій Павлюк, який поставив у полтавському театрі «Останню любов Гетьмана» й «Оперу жебраків», прем'єра якої відбудеться 26 березня). Фестиваль не обходиться і без Коломийського театру ім.І.Озаркевича, шанувальників якого 3 квітня чекатиме зустріч із героями маловідомої, але від цього не менш захопливої і глибокої драматургії Івана Франка, «Boa constrictor». Адже театральний шарм цього колективу – у тонкому розкритті заданої тематики засобами пластики, створенні особливої атмосфери дійства.

 b_700_700_16777215_00_images_archive_1.04.chernigov.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_5.04.zhutomur.jpg

     

             Уперше на цьогорічному мистецькому форумі Полтавщини своє мистецтво презентуватиме колектив Житомирського театру ім.І.Кочерги та Миколаївський російський театр. У виконанні колективу житомирського театру полтавський глядач побачить уже відзначену найвищими нагородами на декількох всеукраїнських фестивалях виставу у стилі етно-модерн «Украдене щастя» за Іваном Франком (5 квітня), актори з Миколаєва 4 квітня зіграють фантасмагоричну історію «Страсти по Торчалову».

 

     Особливо яскравою подією фестивалю стане вистава Київського національного театру оперети – масштабна постановка за Гоголем «Сорочинський ярмарок». Ця тематика надзвичайно близька полтавцям, тому не можна 7 квітня не подивитися, яким саме постане це грандіозне дійство в трактуванні творців відомої оперети.
В останній день фестивалю – святковий концерт «Гоголівцям – 80!». Напередодні свого ювілею наші артисти подарують гарний настрій своїм шанувальникам. Феєричне дійство, де зустрінуться персонажі з репертуарних вистав останніх років, пісенні та танцювальні номери, що не залишать нікого байдужим. Програма наповнена оптимізмом, гармонією та приємними несподіванками.

 

     До фестивалю «У гостях у гоголівців» залишаються лічені дні. Сподіваємося на зустріч з кожним із вас на заходах цього мистецького форуму, адже глядач – це невід'ємна складова його успішного функціонування та майбутнього розвитку й процвітання на теренах загальноукраїнського театрального простору.

Джерело: Полтавський вісник, № 12 (1393), 25 березня 2016 р, Ольга Коваленко.

http://www.visnyk.poltava.ua/articles/1459341401/