Остання любов Гетьмана» стала першою виставою театрального фестивалю в Чернігові

 

     b_1200_700_16777215_00_images_archive_1getmanchernigiv.jpgГоголівці мали честь розпочати XXIV фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі» в Чернігові своєю прем’єрною виставою «Остання любов Гетьмана».

 

     Фестивальне життя для Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя залишається одним із основних векторів діяльності. У щільному графіку репетицій (адже 26 та 27 березня повинна відбутися прем’єра вистави «Опера жебраків», триває підготовка до фестивалю «У гостях у гоголівців» та святкування 80-річчя з дня заснування театру) артисти знайшли час завітати на цьогорічний театральний форум у Чернігові, де колектив мав змогу показати одну з кращих вистав репертуару чернігівському глядачу. Це стало надзвичайною подією, адже це перша перевірка «Останньої любові Гетьмана» не на полтавській публіці, яка вже встигла полюбити виставу, що кожного разу збирає аншлаги.

 

      Не став винятком і показ творіння гоголівців (режисер – Сергій Павлюк) на сцені шевченківців, де полтавський колектив зустрів повен зал шанувальників театрального мистецтва. Ця вистава стала точкою відліку 13 фестивальних днів, протягом яких «Слов’янські театральні зустрічі» зберуть театри не лише з України (київські молодий та театр оперети, кіровоградський, ніжинський, херсонський, дніпропетровський, чернігівський, волинський театри), а й Білорусії (гомельський, брестський) та Польщі (варшавський).

 

     – Для нас запрошення чернігівського театру – це непересічна подія, – поділився враженнями від поїздки головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. – Це не лише можливість засвідчити свою повагу цьому творчому колективу, що святкує цього року 90-річчя, а й зустрітися з чернігівським глядачем. У такий скрутний для країни і театрів час дуже важливо підтримувати одне одного, творити мистецтво, що здатне пробуджувати віру, надихати, відкривати нові погляди на нашу історію, бути співзвучними сьогоденню. Саме тому ми привезли до Чернігова нашу «Останню любов Гетьмана» – виставу, що, на наш погляд, здатна знайти відгук у серцях сучасних глядачів.

b_700_700_16777215_00_images_archive_2getmanchernigiv.jpg

     Після гучної прем’єри в Полтаві чернігівський глядач також не залишився байдужим до вистави гоголівців про видатного Івана Мазепу. Щирі аплодисменти по завершенні вистави, віншування акторів вигуками «браво», жваве обговорення побаченого в кулуарах свідчать, що театр залишається живим мистецтвом.

     – Вистава полтавського театру надзвичайно складна за образною складовою, прочитанням матеріалу. Вона потребує глибокого осмислення, тому так одразу неможливо висловити всі думки, що народилися після її перегляду, – розповів спеціальний гість фестивалю, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов. – Але обов’язково варто відзначити деякі речі. По-перше, ця вистава по-новому розкрила багато потенційних можливостей полтавського театру, які не завжди реалізовувалися, не завжди використовувалися до цього часу. Вони дрімали, і сьогодні вони прокинулися, зажили новим життям, виявилися дуже яскравими. Це великий успіх, добре, що гоголівці самі себе розкрили – через Сергія Павлюка, його режисуру, його підхід, через драматургію Анатолія Крима. По-друге, що найважливіше, полтавці повертають театру його суспільну роль, те, у чому його призначення, заради чого він існує. Адже театр – це біль, це місія, це покликання, це позиція. І полтавці відстоюють свою позицію, причому такою сучасною, глибоко поетичною мовою.

     Повернувся колектив театру до Полтави з дипломом та запашним короваєм від колег. Залишається лише чекати чернігівців на фестивалі «У гостях у гоголівців», який, до речі, саме вони і відкриватимуть своєю виставою «Ніч перед Різдвом».

 Джерело: Полтавський вісник, № 12 (1393), 25 березня. Ольга Коваленко.

http://www.visnyk.poltava.ua/articles/1459341687/