НА ПОЛТАВСЬКІЙ СЦЕНІ БУЛГАКОВ ЗАГОВОРИВ УКРАЇНСЬКОЮ

      Професійне свято наш Полтавський обласний музично драматичний театр імені Гоголя, зазвичай, завжди зустрічає прем’єрою. Нинішній рік теж не став винятком. На суд глядачів представили виставу «Майстер і Маргарита». Далі розповідає Світлана Фільчак.

     Вперше на полтавській сцені Булгаков заговорив українською. Вперше декорації настільки масштабні, а у виставі бере участь майже увесь колектив. Музиканти із оркестрової ями перемістилися на сцену. Робота над постановкою тривала два місяці. Головний режисер дійства - знаний в усій Україні та за її межами головний режисер Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Сергій Павлюк. Полтавцям він уже знайомий за постановками “Остання любов Гетьмана” та “Опера жебраків”. І ось – нове дітище. «Режисеру з поміж інших митців працювати чи не найскладніше»,- говорить Сергій Павлюк:

       Сергій Павлюк: Працювати було важко як і завжди, як над любою п’єсою, над любим матеріалом, це не фарба, це людські емоції, це люди, які не запвжди можуть виконати те, що ти бажаєш. Тому було дуж дуже складно, але глядач полтавський і не лише полтавський, я сподіваюся, оцінить те, що ми підготували.

       Працювалося не просто ще й тому, що «Майстер і Маргарита» - роман багатовекторний, у ньому безліч сюжетних ліній. Певним чином, саме тому його не так часто втілюють на сцені.

        Сергій Павлюк: Перші репетиції, я робив інсценівку і намагався провести багато цікавих ліній, аби зберегти оригінальність роману. Але у процесі репетиційному декілька ліній автоматично були вирізані . Я шкодую про це. Але б у цьому випадку вистава була б п’ять шість годин! Ми скоротили, і я лишив лише дві лінії. Це лінія кохання, це обов’язкова. Адже б роман не називався «Майстер і Маргарита». А інші тема, це основна тема, як на мене проведена - тема людини і влади. Надіюсь, що нас це вдалося.

        Над масовими сценами й танцювальними номерами працював головний балетмейстер Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша Юрій Бусс, костюми створила головний художник Ірина Кліменченко. Окремо заслуговує на увагу музика Шевкета Білялова. За відгуками глядачів – це одна з сильних сторін спектаклю. Головні ролі виконали Богдан Чернявський та Тетяна Любченко. Після допремєрного показу Богдан поділився враженнями від роботи:

        Богдан Чернявський: Ми зараз надзвичайно щасливі, бо бачимо, що до нас ідуть люди, вітають, і начебто вдалося. Говоримо про це обережно, бо надслкадний матеірал, дуже важко. До сьогодні ми готувалися, ми не знали, як сприйме глядач виставу. Перехвилювалися. Але підуть прем’єри. Сподіваюся, будемо набувати свободи. І буде вистава покращуватися.

          Прослухати аудіо версію можна тут