Ніжинський глядач залишився у захваті від полтавської «Хануми»

    b_1200_700_16777215_00_images_archive_nizhun2.jpg Ще одним пунктом на фестивальній карті гоголівців стало місто Ніжин, де гоголівці виступили у рамках Х Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості ім. Марії Заньковецької з виставою «Ханума».
      У третій день ніжинського фестивалю зал привітного Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М. Коцюбинського повністю заповнився цінителями театрального мистецтва. Вже з перших хвилин вистави вони жваво реагували на все, що відбувалося на сцені, аплодуючи після кожного музичного номеру. 
Не потрібно було прислухатися, щоб почути сміх, що лунав у залі після жартів героїв вистави, не потрібно було придивлятися, щоб бачити їх щирі усміхнені обличчя. Вистава «Ханума» полтавського театру стала справжньою подією для ніжинських глядачі, адже вони пам’ятають постановку у рідному театрі. Та все ж гоголівцям вдалося донести свою гру на високому рівні, захопити глядача у круговерть ситуацій, що описані Авксентієм Цагарелі у п’єсі, вправно вибудовані на сцені режисером Цицино Кобіашвілі та художником Іриною Кліменченко.
       — Кожна наша поїздка на фестиваль – це подія для колективу, — розповів директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя Олексій Андрієнко. — Нас чекають друзі, чекає глядач, для якого ми звикли працювати з повною віддачею. У Ніжині ми вже виступали з «Едіт Піаф», зараз, повернувшись, бачимо, що наше мистецтво до душі місцевому глядачу, відчуваємо наскільки щиро й тепло вони сприймають те, що відбувається на сцені. 
       Міжнародний фестиваль у Ніжині покликаний у першу чергу підвищити роль жінки в популяризації та розвитку українського театрального мистецтва. Традиційно вже 10 років поспіль він присвячується видатній актрисі – першій народній артистці України – Марії Костянтинівні Заньковецькій. Цього року розкривати роль жінки у мистецтві у Ніжин були запрошені театри зі Львова, Кіровограду, Черкас, Чернігова, Полтави та Києва. 
      Полтавському театру випала честь грати у третій день фестивалю. Як зазначив директор ніжинського театру заслужений працівник культури України Юрій Миколайович Муквич, «фестиваль не міг відбутися без друзів із Полтави, адже цей колектив люблять в місті, чекають на нього, знають високий рівень театру, відчувають прекрасну енергетику від акторів». 
      Свідченням цьому є й схвальні відгуки від самих глядачів.
      — «Ханума» — прекрасна вистава – яскрава, музична, барвистий, вона зачаровує. Такі вистави хочеться дивитися знову і знову, щоб занурюватися в атмосферу давно минулої епохи, отримати заряд бадьорості та гарного настрою, — поділилася враженням від побаченого жителька міста Ніжина Тамара Миколаївна.

b_700_700_16777215_00_images_archive_nizhun3.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_nizhun4.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_nizhun1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ольга Коваленко,

керівник літературно-драматургічної частини
Полтавського театру ім. М.В. Гоголя
Фото автора