Нова новорічна казка гоголівців «Дванадцять місяців» зачаровує глядачів атмосферою дива

        Прем’єру мюзиклу-казки «Дванадцять місяців» гоголівці подарували малюкам на передодні Святого Миколая 18 грудня. І вже тиждень поспіль її переглядають наші маленькі глядачі разом з батьками-дорослими, насолоджуючись видовищем, заповнюючи веселим сміхом та передноворічним гарним настроєм залу Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя.

Над новою казкою разом з акторами працював режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. За його задумом — «Дванадцять місяців» повинна була стати тим дивом, якого малеча та дорослі чекають під новий рік.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_12_misjaciv.jpg
      — Ми обрали для постановки «Дванадцять місяців», адже це можливість на сцені оживити казку, яку ми всі так любимо за її справедливість, добро, чарівність, — розповів Владислав Олександрович. — У казці зайнятий весь творчий склад, який з ентузіазмом працював на те, щоб казка обов’язково вийшла особливою для кожної дитини. Знаємо, що малеча дуже вибагливий глядач, вони дуже тонко відчувають настрій вистави, прискіпливо спостерігають за всім, що відбувається на сцені, жваво реагують на все, тому кожного року стараємося зробити краще, ніж торік.
         Особливої атмосфери виставі «Дванадцять місяців» додає казковий світ декорацій (сценографія та костюми — Ірина Кліменченко). Це і казковий ліс, де біля вогнища чаклують всі дванадцять місяців, і хатинка Мачухи (заслужена артистка України Катерина Філатова, Наталія Верченко) та її дочки (Ольга Чернявська, Наталія Кожухаренко), в якій доводиться тяжко працювати бідній сирітці Падчерці (Лідія Кретова, Юліана Терещук, Ольга Філатова), і справжній палац Королеви (Юлія Орлова, Надія Карпова), які змінюються протягом вистави, переносять дітлахів у різні місця дії.
         Магія створювалася на сцені і засобами світла (художник по світлу Лариса Йова) — на фоні сніжно-білих ялинок палало вогнище, падали сніжинки, дмухала завірюха, сріблилися верхівки казкових дерев, відбувалася зміна пір року. І все це під чарівну оригінальну музику композитора Андрія Зименка, написану спеціально для полтавського театру, в якій засобами тембрів різних інструментів відтворюються інтонації казкового прозорого засніженого лісу. І все це з чарівними танцями (балетмейстер – Світлана Закірова), де дванадцять місяців танцюють біля вогнища майже ритуальний язичницький танець, де бравурно крокують під звуки маршу придворні на балу у королеви, а потім весело кружляють у польці.
         Одна картина змінює іншу, залишаючи глядачів на одинці то з кумедними Мачухою та Дочкою, то з Королевою та Професором (заслужені артисти України Олег Шеремет, Микола Дудник), то з Падчеркою та Солдатом (Сергій Жмурко, Артур Редько), то Падчеркою та Квітнем (Тарас Король, Геннадій Продайко), то з дванадцятьма місяцями, то з усіма цими героями разом.
            Історія про добру Падчерку, якій довелося серед зими підсніжники шукати, але якій усі допомагали, ще раз нагадала дітям та дорослим, які протягом новорічних свят подивилися мюзикл гоголівців «Дванадцять місяців», як важливо у цьому житті допомагати один одному, робити добро, щоб воно поверталося сторицею.

Ольга Коваленко
Фото автора