Новорічні свята з новою новорічною казкою від гоголівців

       Цього року на Новорічні свята актори Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя подарували шанувальникам театрального мистецтва нову музичну казку «Жив був пес».

       Вже 17 грудня відбулася довгоочікувана прем’єра мюзиклу «Жив був пес» за мотивами народної казки. Вистава цікава як наймолодшим, так і їхнім батькам, адже всім знайомі з дитинства персонажі знаменитого мультфільму ожили на гоголівській сцені. Триватимуть покази нової вистави до 11 січня 2018 року.
       Для гоголівців вже стало доброю традицією до Нового року дарувати своїм прихильникам нову музичну казку. Цей рік не став виключенням. Керуючись тим, що покровителем наступного року буде собака, вирішили зробити інсценізацію всім відомої казки «Жив був пес». Це повністю творча робота колективу, для якої було написано оригінальні пісні (автор – Ольга Коваленко), та музику (композитор Віталій Ковтун).     Втілив задум на сцені режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко.
       - Ми завжди намагаємося зробити якісну, красиву казку, щоб наша малеча повірила у диво, - говорить режисер вистави Владислав Шевченко. – При цьому керуємося непохитним правилом – для дітей треба робити ще краще, ніж для дорослих. Вони надзвичайно чуттєві і відчувають навіть найменшу фальш. Тому, всі наші вистави для дітей із супроводом «живого» театрального оркестру – диригент Олександр Сурженко, з яскравими декораціями і добрими персонажами.
       Створила чарівний світ казки, в якому ожили герої музичної вистави, головний художник театру Ірина Кліменченко. Дивовижний пейзаж вечірнього села, засніжений ліс з його мешканці, і персонажі, такі схожі на улюблених ляльок, дозволили присутнім поринути у прекрасне дійство. Хореографічні номери, поставлені головним балетмейстером театру Світланою Мельник, додають святкової атмосфери і змушують підтанцьовувати під запальні ритми оригінальної музики.
      Дивовижна історія про дружбу собаки Сірка (актори Геннадій Продайко та Тимофій Зінченко) та Вовка (актори Сергій Озерянко та Віталій Крапіва) розказали зі сцени для маленьких глядачів театральною мовою, щоб кожен зрозумів, що дружба – то найголовніше у житті. І якщо друзі до справи беруться, то все в них вийде і будь-яка справа увінчається успіхом.
       Господар (заслужені артисти України Володимир Морус та Олег Шеремет) з Господинею (заслужена артистка України Маргарита Томм та Наталія Сизова) зрозуміли свою помилку, що вигнали Сірка після того, як він все життя служив їм вірою і правдою. Комедійного забарвлення набули персонажі Гриця (Олександр Бородавка) та Марисі (акторки Лідія Кретова та Людмила Квашук). Не обійшлося без жартівливих образів кумась (Людмила Козир та Людмила Тимофєєва, Наталія Верченко та Ніна Савченко), які додають дійству динамічності.
        Залишаться у казці і негативні герої Злодій (Володимир Філатов та Сергій Козир) і Злодюжка (Тетяна Беленька та Вікторія Ягодка), які перевиховаються до кінця казки. Ну і звичайно ж як без милих, любих звіряток. Знайдеться місце у казковому лісі для Ведмедя (Сергій Жмурко, Артем Батрак), Лисички (Юліана Терещук, Олександра Галатченко), Білочки (Аліна Зінченко, Юлія Орлова), Вовчиць (Ольга Філатова, Аліна Жмурко).
         Традиційно перед казкою всіх малят, які прийдуть до театру з батьками, чекатиме ще одна розвага. Як же без Дідуся Мороза та Снігуроньки! Цього року діти зазирнуть у святая-святих – хатинку Дідуся і підглянути, як же він зі своєю онукою готується до свята і збирає подарунки дітям. Обов’язковими будуть масові ігри та веселі розваги з улюбленим Дідусем Морозом, Снігуронькою, Сніговичком і Зайчиком біля ялиночки (режисер ігрової програми – Дарина Ярошенко).
       То ж не гайте часу і поспішайте у нову казку «Жив був пес»! Гоголівці вже з нетерпінням чекають на зустріч зі своїм улюбленим глядачем.

Ольга Коваленко