Сумна втрата… Пішов у небуття Володимир Гостіщев

 

        Сьогодні 22 грудня 2017 року колеги, рідні, друзі попрощалися із заслуженим артистом України Володимиром Семеновичем Гостіщевим, який віддав Полтавському театру ім. М. Гоголя більше 20 років життя.
       Його акторська доля завжди була пов’язана з мистецтвом. Маючи від природи прекрасний тембр голосу, Володимир Семенович вивчився у Петрозаводському музичному училищі Карельської А.Р, проходив стажування у державній академічній капелі ім. М. Глинки у м. Ленінград (нині Санкт-Петербург).
       Його творчий шлях був пов'язаний з театром з 1967 року, коди він як вокаліст поступив на службу у Петрозаводський республіканський музично-драматичний театру, далі доля звела на рік з Полтавським театром. Були у творчій біографії колективи Белгородської обласної філармонії, Тульської обласної філармонії, Кіровської обласної філармонії, Миколаївської обласної філармонії, Миколаївського музично-драматичного театру. Та вже з 1987 року творчо оселився у Полтавському театрі ім. М. Гоголя. 
            За видатні заслуги артисту у 1981 р. було присвоєно звання «Заслужений артист України», а у 1986 р. нагороджено орденом «Дружби народів».
          Арії і романси у виконанні Володимира Семеновича ніколи не залишали слухачів байдужими. У пам’яті шанувальників артиста залишаться його знакові ролі колишнього репертуару: Микола з “Наталка Полтавка”, Левко з “Майська ніч”, Гриць з “Ой, не ходи, Грицю…”, Султан з “Запорожець за Дунаєм”, Хома Брут з “Вій”, Гаствуд з “Сестра Керрі”, Граф Орловський з “Летюча миша”, Маркіз з “В очікування короля, або Обдурений чоловік”.
       Неможливо забути створені ним образи Філософ з “Енеїди” , Лісовик з “Лісової пісні”, Пацюка з “Ночі перед Різдвом ”. З особливим душевним трепетом він грав Сусіда (“Звичайна історія”), Степана (“Тев’є-Тевель”), всі його страждання і глибина переживань постійно передавалися глядачам.
          Він любив життя, він любив театр… Людей любив! Але доля невблаганна, 20 грудня 2017 року на 76 році життя перестало битися серце заслуженого артиста України Володимира Семеновича Гостіщева. Прекрасний артист, чуйна людина, професіонал, який навіть після декількох десятків років, прожитих на сцені, самовдосконалювався, приходив за порадою до колег, щиро спілкувався з молоддю.
         Спогад про Володимира Семеновича житиме у віках…
         Царство небесне

b_1200_700_16777215_00_images_archive_nekrolog_gostiwev.jpg