Нову виставу про Чорнобиль гоголівці зіграли у зоні відчуження

     На Трійцю гоголівці побували у Чорнобильській зоні з виставою «Зона. 30 км людяності» та театралізованим концертом для самопоселенців у зоні відчуження і тимчасового (обов’язкового) відселення.

       Гастрольну діяльність 80-го театрального сезону колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру завершив поїздкою у Чорнобильську зону. Гоголівців було запрошено зіграти безкоштовно виставу «Зона. 30 км людяності» (прем’єру сезону до 30-х роковин Чорнобильської трагедії) у м. Славутичі для працівників атомної станції та театралізований концерт для всіх бажаючих у місті Чорнобиль.

      — Ми відпрацювали виставу, концерт, але найбільше емоційне враження залишилося від відвідування самопоселенців поблизу міста Прип’яті, до яких ми поїхали на другий день нашого перебування у зоні відчуження, — розповів головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. — Це самотні люди, яким зараз від 78 до 85-ти років, діти їх живуть в інших містах, а вони не побоялися радіації, залишилися у своїх рідних домівках. Ми змогли знайти спонсорів, які надали продукти — олію, крупи, консерви та інше, які ми передали цим бабусям і дідусям. Ви просто не уявляєте як світились їхні очі. І ви знаєте, мабуть більше не від подарунків, а від спілкування. Живого спілкування! Їхні щирі емоції, гарні слова, історії життя, які вони наперебій нам розповідали – варті того, щоб бути побаченими і почутими. Ми говоримо про 30-ті роковини трагедії, згадуємо ліквідаторів, але існує ще один бік – ці люди, які живуть у цій місцевості, саджають огород, збирають гриби! У цій зоні ми побачили надзвичайний масштаб Чорнобильської трагедії, але побачили й трагедії окремих людей, яким ми намагалися подарувати декілька хвилин радості.

     Ініціативу поїздки у Чорнобиль підтримало керівництво області – заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь та начальник відділу культури Геннадій Фасій. Всі умови перебування колективу Полтавського театру ім. М. Гоголя створила приймаюча сторона на чолі з головою Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталієм Петруком.

Джерело: О. Коваленко / Коваленко О. // Коло. - 25 червня. - 2016. 

http://kolo.poltava.ua/reaktsiya-gromadi/novu-vistavu-pro-chornobil-gogolivtsi-zigrali-u-zoni-vidchuzhennya-32544.html