Полтавцям відкриють таємницю останнього кохання Мазепи

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1mazepa.jpg

     Роботу над новою виставою за п’єсою Анатолія Крима «Остання любов Гетьмана» розпочали у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя на початку серпня. Прем’єра історичної драми відбудеться 14-15 жовтня на День Українського козацтва та Покрови Пречистої Богородиці. 

        Про це повідомила керівник літературно-драматургічної частини Полтавського театру ім. М.В. Гоголя Ольга Коваленко.

       Колектив театру протягом місяця плідно працював над постановкою під пильним керівництвом режисера Сергія Павлюка. Його спеціально запросили із Херсонського театру ім. М. Куліша для втілення задуму поставити виставу про Мазепу, який керівництво театру не один рік прагнуло здійснити. Сергій Павлюк – режисер, на рахунку якого більше 50 постановок. Його кращі вистави — «Енеїда», «Наталка Полтавка», «Маруся Чурай», «Вій», «Страшна помста» та багато інших з успіхом йдуть у багатьох театрах України та за її межами. 

        У новій виставі гоголівців «Остання любов Гетьмана» задіяний майже весь склад театру. Роль самого Гетьмана втілить на сцені улюбленець полтавської публіки, актор, який знаходить у своїй душі почуття, що неодмінно відлунюють у серцях глядачів, народний артист України Василь Голуб. Ця роль стала подарунком театру Василю Григоровичу до його майбутнього ювілею. 
 
       Поруч з Василем Голубом у світлі нових образів постануть перед полтавськими шанувальниками театру заслужена артистка України Маргарита Томм (Люба Кочубей), Сергій Козир (Василь Кочубей), Олександр Любченко (Петро І), Олександра Галатченко (Мотря Кочубей), Богдан Чернявський (Меньшиков), Наталія Сизова (Ганна Дольська), заслужений артист України Володимир Морус (граф Аннєнков), Сергій Озерянко (Пилип Орлик) та інші. Особливого українського колориту додадуть виставі старшини — заслужені артисти України Володимир Гостіщев та Олег Шеремет, артисти Віталій Крапіва та Сергій Прокопович. 

      Протягом вистави звучатиме «живий» етнічний спів у виконанні персонажів трьох родиць (Аліни Зінченко, Людмили Повар та Аліни Жмурко). Також родзинкою музичного матеріалу постановки стануть віднайдені режисером думи на слова самого Мазепи. 
  
       — Мазепа для мене, в першу чергу, людина, — поділився своїми думками режисер вистави Сергій Павлюк. — Він цікавий мені не тому, що Великий, чи як пишуть, «воїн світла», адже у кожного з цього приводу свої думки, а як людина, про яку роблю висновки з вчинків, мотивацій, причин, які спонукали чинити так, чи інакше. Адже, саме певні події, певна тематика створює людину – і тільки виходячи з цього вона приймає певні рішення.

       Місяць роботи над виставою дав свої результати. Постановка вже режисерськи вибудувана, наразі у театрі працюють над виготовленням декорацій, костюмів та інших деталей, для створення світу, де «оживуть» історичні персонажі. Прем’єра – 14 та 15 жовтня 2015 року.

b_700_700_16777215_00_images_archive_2mazepa.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_3mazepa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: Новини Полтавщини. 16.09.2015. http://np.pl.ua/2015/09/poltavtsyam-vidkryyut-tajemnytsyu-ostannoho-kohannya-mazepy-foto/