Після концерту полтавських музикантів бійці АТО пошкодували, що раніше не слухали симфонічної музики

b_1200_700_16777215_00_images_archive_slovjansk4.jpg    Полтавський симфонічний оркестр академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя продовжує дарувати музику військовим, які захищають нашу Батьківщину в зоні АТО.
    Вже вдруге симфонічний оркестр на чолі з незмінним керівником та диригентом народним артистом України Віталією Скакуном відправився на Схід, щоб зіграти для бійців АТО. Пунктом призначення стало звільнене від ворожої навали місто Слов’янськ. «Музика фронту» лунала для військових, які знаходяться лише за 100 кілометрів від страшних бойових дій і кожної миті можуть бути відправлені на лінію вогню. 
    Просто неба на одній з територій, де дислокуються бійці АТО у Слов’янську, відбувся концерт, програма якого складалася з кращих симфонічних творів. Музиканти не шкодували свої інструменти, адже в таку прохолодну погоду їх не бажано експлуатувати на подвір’ї. Але вони знали, що їхня музика потрібна нашим бійцям, тому залишилися вірними своєму мистецтву. 
    — Ми приїхали до наших військових, бо побачивши один раз їхні очі, відчувши їхні емоції, вже не можемо інакше, - поділився враженнями художній керівник та головний диригент полтавського симфонічного оркестру народний артист України Віталій Скакун. — Зі Слов’янська починалися страшні події, дякувати Богу і нашим хоробрим військовим, нині місто українське, відновлюється після нещодавніх подій. Розуміємо, що приїхали до хлопців, які сьогодні ж вночі вже їхатимуть на військовій техніці, яку довелося побачити на власні очі, в бій проти ворога. Для нас музикантів Росія – це Рахманів і Чайковський, Шостакович, ми віримо, що наша країна переможе. Приємно було чути від одного з бійців, який сказав мені: ми вас чекали як Бога… Тому, слава Богу, що ми можемо подарувати маленьку часточку своєї душі через нашу музику нашим захисникам.
    Поїздка у цей нелегкий для країни час стала можливою завдяки старанням Української Автокефальної Православної Церкви. Преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський особисто відвідав військових разом з музикантами, помолився за воїнів, які йдуть на війну, підтримав теплими словами. Дякуючи отцю Саві, який вже більше 10 років несе слово Боже жителям Слов’янська. Він допоміг організувати концерт для захисників нашої Вітчизни, яким така мистецька акція принесла хвилини розради, спокою, віри в краще. 
    — Ви знаєте, концерт, який сьогодні для нас влаштували полтавські музиканти, – це така гарна емоційна розрядка, — поділився враженнями військовий, якого доля закинула із Черкас у зону військових дій. Він вже вдруге повернувся у місце дислокації українських військ після короткої відпустки. — До війни не було думки сходити до театру, відвідати концерт симфонічної музики. А в нас же в місті теж є музично-драматичний театр! Слухаючи музику, на годину поринув в інший простір, згадав рідний дім, рідне місто. Подумав, що ще стільки в житті не встиг зробити, але сподіваюся – ще встигну!..
       Поволі на майданчику, де відбувався концерт, ставало людно. Хтось після чергування звільнився, хтось мав перепочинок, хтось пильнував, готував їсти, крадькома виходив на декілька хвилин, а хтось і прямо з бою на важкій, грізній техніці ставав поруч і, посідавши на свої звичні місця зі зброєю в руках, насолоджувався живими звуками живого виконання полтавських музикантів.
     Поспішав звільнитися із чергування і боєць строкової служби 22-річний Дмитро з Вінниці. Він спостерігав як готуються до виступу музиканти, з трепетом чекав на свою першу зустріч із «живим» симфонічним оркестром.
     — Хочеться вірити, що ми переможемо і зможемо надалі жити звичним життям, відвідувати концерти, спілкуватися з друзями, бачити свою країну вільною і процвітаючою, — розповів Дмитро. — Приємно, що про нас не забувають, влаштовують концерти. Музиканти не побоялися до нас приїхати, адже з Полтави до нас світ не близький. 
     Окрім моральної підтримки бійці Сходу отримали від полтавців і гуманітарну допомогу. Небайдужий до сьогоднішніх подій в країні благодійник генеральний директор ТОВ «Екометан» Володимир Дмитрович Сидоров, долучившись до акції «Музика фронту», знайшов можливість передати з гоголівцями продуктами харчування для захисників нашої Вітчизни.
     — Ми дякуємо святим отцям, які займаються такою благородною справою, управлінню культури Полтавської ОДА, нашим керівникам, небайдужим людям, які допомагають нам здійснювати ці поїздки, дарувати музику нашим бійцям, — розповів директор Полтавського академічного українського обласного музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Музиканти відчувають відповідальність, готові грати на відкритих майданчиках, адже знають, що їхня музика здатна підняти моральний дух військових. 
       «Музика фронту» від полтавського симфонічного оркестру стала для бійців ковтком свіжого повітря. Вони посміхалися, слухали популярні мелодії, чекали нагоди сфотографуватися з музикантами після виступу та поспілкуватися. Дивлячись в очі цих бійців – інколи юних, але вже таких досвідчених, слухаючи їхні розповіді про реальність загрози і згадки про такі близькі фронтові події, обстріли, про які вони говорять з нервовою посмішкою на обличчі, мимоволі ловиш себе на думці, що щохвилини говориш їм «дякую!» — за те, що вони вистояли, що вірять, що йдуть до перемоги, що вселяють впевненість у їхній міцній підтримці.


b_700_700_16777215_00_images_archive_slovjansk_1.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_slovjansk2.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_slovjansk3.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_slovjansk5.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_slovjansk6.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_slovjansk7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: Вечірня Полтава, Ольга Коваленко, керівник літературно-драматургічної частини Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя. — № 45, 5 листопада 2014 року. с. 2. 
Фото автора