Полтавський театр - переможець номінації «Краще втілення вітчизняної класики»

ukradene.jpg

Лауреати фестивалю за рішенням експертної ради

ПРОТОКОЛ

засідання експертної ради ХІI відкритого театрального фестивалю «Homo Ludens» (Людина, що грає) (до 30-річчя проголошення Незалежності України)

м. Миколаїв 10 жовтня 2021 р.

Переглянувши і обговоривши всі конкурсні вистави експертна рада фестивалю

УХВАЛИЛА:

1.Вважати кращими виставами Великої сцени:

-виставу « Салієрі» за твором П. Шеффера драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія), режисер- постановник Петрінел Гочев та «Кохання у стилі бароко», автор вистави Ярослав Стельмах,.режисер Анжеліка Добрунова Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь);

2.Вважати кращою виставою Малої сцени:

-виставу «Весілля», автор та режисер Наталія Половинка Львівського академічного театрального художньо-дослідницького та освітнього центру «Слово і голос» ( м. Львів) та виставу «Коли повертається дощ» за твором Неди Неждани, режисерка Катерина Богданова Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (м. Миколаїв);

Вважати кращою виставою експериментальної сцени:

– виставу «Серце навпіл» за твором Марії Матіос Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька (м. Одеса), ( режисер – постановник Олексій Гнатковський) та виставу «Зміни», автори О. Іванушенко та Д.Чхартишвілі Горійського державного професійного драматичного театру ім. Георгія Еріставі (м. Горі, Грузія), ( режисура та сценографія Давида Чхартишвілі);

В номінації « Краща пластична вистава фестивалю» вважати переможцем:

-пластичну драму «Акакій» , режисера – заслуженого діяча мистецтв України Олександра Бєльського за твором Миколи Гоголя Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху»(м. Кривий Ріг).

В номінації « Краща комедія фестивалю» вважати переможцем:

-виставу «Білий кролик, або Коли не всі вдома» за твором М. Чейза Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова ( м. Кишинів, Республіка Молдова), режисура та музичне оформлення заслуженого артиста Республіки Молдова Дмитра Коєва, директор – народний артист Республіки Молдова Констянтин Харет;

6.В номінації « Краще втілення класичної драматургії вважати переможцем:

– виставу «Гамлет» за твором В.Шекспіра у перекладі Юрія Андруховича Рівненського академічного українського музично-драматичного театру (м. Рівне), режисура та сценографія народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Володимира Петріва,:

В номінації «Краще втілення вітчизняної класики» вважати переможцем::

– виставу «Украдене щастя» за твором І. Франка, режисер- постановник. заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко, (Полтавський академічний обласний український музично- драматичний театр ім. М.Гоголя, м. Полтава):

В номінації « Краща моновистава фестивалю» вважати переможцем:

– Сергія Собержанського за виставу «Нескорений… або шлях ста зневір» Т.Лещової та С.Собержанського, режисерка ,- постановниця Тетяна Лещова (Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г.Магара, м. Запоріжжя);

В номінації « За оригінальність рішення» вважати переможцем:

– -виставу « Номер 5» за п’єсою Неди Неждани « Той, що відчиняє двері» Дніпровського академічного театру драми та комедії ,( режисер- постановник Артур Опрятний, м. Дніпро;

В номінації « Краще втілення античної драматургії» вважати переможцем:

– виставу «Медея» за твором Еврипіда театр Анікщяйського культурного центру (м. Анікщяй, Литва), режисер- постановник Йонас Бузіляускас::

В номінації « Краща музична вистава» вважати переможцем:

– мюзикл, рок – оперу «Кохання Панночки» Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького (м.Кропивницький), режисер – постановник заслужений діяч мистецтв України Євген Курман, диригентка Наталія Ланова;

В номінації « Кращі режисерські роботи» вважати переможцями:

– народного артиста України Володимира Петріва (м. Рівне) та народного артиста України Льва Сомова ( м. Київ);

В номінації « Улюбленець публіки» визнати переможцем:

– артиста Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького» (м.Кропивницький) Іллю Литвиненка за роль Тиберія Горобця у мюзиклі, рок- опері « Кожання паночки»;

В номінації « Краща чоловіча роль» визнати переможцем:

-Дімо Дімова у виставі « Салієрі» за твором П. Шеффера драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія);

В номінації « Краща жіноча роль» визнати переможницею :

– заслужену артистку України Надію Комарову за роль Параски у виставі «Сто тисяч» (Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І. Озаркевича ( м. Коломия) та Лію Кевлішвілі за роль Віри ( матері) у виставі «Зміни», автори О. Іванушенко та Д.Чхартишвілі Горійського державного професійного драматичного театру ім. Георгія Еріставі (м. Горі, Грузія);

В номінації « Кращий молодий актор» визнати переможцем:

– Антона Шаламова за роль Степана у виставі «Кохання у стилі бароко» Я.Стельмаха (Донецький академічний обласний драматичний театр, м. Маріуполь);

17.В номінації « Краща молода актриса» визнати переможницями :

– Олександру Кравченко (Київський театр «VERITAS» (м. Київ))

– Руслану Самініну (Незалежний проєкт «Театральна біржа» (м. Київ)

В номінації « Краще художнє– оформлення» визнати переможцем:

-сценографа заслуженого діяча мистецтв України Миколу Данька за виставу « Сто тисяч» (Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І. Озаркевича , м. Коломия);

19 В номінації « Кращий художник по костюмах» визнати переможцицею:

Раїсу Хаїт, заслужену артистку Республіки Молдова за виставу «Білий кролик, або Коли не всі вдома» за твором М. Чейза Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова ( м. Кишинів, Республіка Молдова):

Голова експертної ради:
НЕВОЛОВ Василь Васильович - доктор філософії з мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України, член НСПУ, Лауреат Державної літературно-мистецької премії ім.І.П. Котляревського, голова правління Київської міської організації ВГО «Товариство «ЗНАННЯ» України»

Заступник голови експертної ради:
СВИСТУН Артем Олександрович - директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, заслужений діяч мистецтв України (м. Миколаїв)

ЯБЛОНСЬКА Галина Гілярівна - Посол Миру, громадський діяч, повний кавалер Ордена Княгині Ольги, народна артистка України

ГОГІДЗЕ Каха - головний режисер Державного драматичного театру, актор вільного театру м. Тбілісі

ЖУРАВЕЛЬ Михайло Дмитрович - директор-художній керівник Одеського культурного центру. Засновник фестивалю театрів «Молоко», режисер та продюсер (м. Одеса)

МОЗГОВИЙ Віктор Леонідович - Директор Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв, доктор педагогічних наук

САГАН Володимир Андрійович - доцент кафедри театрального мистецтва Одеської національної музичної академії ім.В.Нежданової, викладач акторської майстерності Одеського театрально-художнього коледжу, режисер, заслужений працівник культури України (м. Одеса)

ТОМЕНЧУК Людмила Яківна - театральний критик, головний редактор журналу «Театральній огляд», лауреат премії національної спілки театральних діячів України, лауреатка журналістської премії «Золоте перо» (м. Дніпро)

ВИННИЧЕНКО Сергій Володимирович - автор та ведучий порталу «Театральна риболовля», театральний блогер (м. Київ).