Колектив Полтавського театру ім. М. Гоголя повернувся з Миколаєва з новою нагородою

ukradene-mukolaiv.jpg

З 1 по 10 жовтня у місті Миколаєві відбувся ХІІ Міжнародний театральний фестиваль-конкурс «Homo Ludens» (Людина, яка грає), на якому гоголівці презентували виставу «Украдене щастя» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко).

Виставу «Украдене щастя» у Миколаєві було презентовано у переддень завершення фестивалю. Трагічну історію особистого життя трьох головних персонажів Миколи (актор – Тимофій Зінченко), Анни (Анна Денисенко) та Михайла (Геннадій Продайко) надзвичайно тепло сприйняв миколаївський глядач, підтвердивши своє захоплення бурхливими оплесками по завершенню вистави. Соціально-побутовий твір Івана Франка, який у прочитанні гоголівців перетворився на психологічну драму людських почуттів, пройшов на сцені Миколаївського академічного художнього драматичного російського театру. На дев’ятий день фестивалю вирувало справжнє драматично-музичне дійство від гоголівців, де чисті душі безжалісно знищувалися, адже на чужому щасті, свого не побудуєш...

– Вистава «Украдене щастя» з’явилася у нашому репертуарі минулого року і вже має свої прихильників серед полтавських шанувальників театру, — розповів режисер вистави, головний режисер Полтавського театру ім. М. Гоголя, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. – Виступ на фестивалі «Homo ludens» став можливістю показати нашу виставу іншому глядачу та почути цінні експертні думки. Наш колектив завжди з радістю вирушає у гастрольні тури, бо це новий досвід, це пошук «свого глядача», який, до речі, потім часто приїздить до нас у Полтаву з різних куточків країни.

Виступ на фестивалі «Homo ludens» приніс полтавському театру ще одну наговору у плеяду досягнень колективу. Це диплом переможця у номінації «Краще втілення вітчизняної класики». Також керівники полтавського та миколаївський театрів Олексій Андрієнко та Артем Свистун обмінялися подарунками. Вже традиційно за запрошення та злагоджену роботу оргкомітету, який оточив гоголівців професійною підтримкою та допомагав у вирішенні всіх питань у Миколаєві, гоголівці вручили колегам запашний полтавський коровай.

На Міжнародному театральному фестивалі-конкурсі «Homo Ludens» полтавський театр презентував своє мистецтво разом із колективами з Рівного, Коломиї, Запоріжжя, Одеси, Маріуполя, Дніпра, Львова, Кропивницького, Кривого Рогу, Києва, Горі (Грузія), Анікщаю (Литва), Кишинева (Модова) та Габрово (Болгарія).

Після виступу на сцені Миколаївського академічного художнього театру гоголівців чекали гастролі у містах Херсоні, Кропивницькому та Олександрії. Для місцевих шанувальників театру колектив показав виставу «Украдене щастя», що не залишала байдужими всіх, хто її відвідав.

– Ми заздалегідь планували поїздку на фестиваль у Миколаєві, тому, отримавши підтвердження нашої участі, звернулися до колег в інших містах з проханням прийняти нашу виставу «Украдене щастя» у рамках гастрольних виступів, — розповів директор Полтавського театру ім. М.Гоголя заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Так з’явилися домовленості з Кропивницьким, Херсоном та Олександрією. І нам надзвичайно приємно, що в нашій ініціативі гастролювати нас підтримує обласне керівництво та Департамент культури та туризму Полтавської облдержадміністрації. Адже, ми повертаємося з новими творчими силами, дипломами, позитивними емоціями та бажанням далі служити справі нашого життя.

 

Джерело: "Коло", інтернет-видання, від 14.10.2021. Доступ за посиланням: https://kolo.news/category/dozvillia/28814?fbclid=IwAR1WqwTLoxdfNlQMY9vbUKxRDO_uXiA6TeuQ9SGFE8Gex-psG6NGAuQf8uc