«Украдене щастя» гоголівців - серед найкращих вистав міжнародного фестивалю

b_1200_700_16777215_00_images_repertoire_dramatic_ukradene-chastia_ykdadene-zoria.jpg

Колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя взяв участь у ХІІ Міжнародному театральному фестивалі-конкурсі «Homo Ludens» (Людина, яка грає). Гоголівці удостоєні нагороди у номінації «Краще втілення вітчизняної класики».

До Миколаєва полтавці вирушили делегацією із 45 осіб на чолі з директором театру, заслуженим працівником культури України Олексієм Андрієнком та головним режисером, заслуженим діячем мистецтв України Владиславом Шевченком. На запрошення колективу Миколаївського академічного художнього драматичного театру, на базі якого проходив фестиваль з 1 по 10 жовтня, було представлено прем’єру минулого сезону «Украдене щастя» (режисер – Владислав Шевченко).

– Участь у театральних фестивалях – це надзвичайно важлива подія у житті нашого театру, – розповів Олексій Андрієнко. – Це можливість презентувати наші прем’єри в інших містах та розширювати географію творчої діяльності гоголівців. Ми знаємо, наскільки складно в сучасних умовах проводити фестивалі, адже це і наполовину заповнені зали, і великі витрати на зустріч та поселення учасників, але колектив Миколаївського театру подолав усі перепони, щоб фестиваль відбувся, щоб кожен колектив відчув себе частиною масштабної театральної події, щоб ми мали нагоду поспілкуватися, обмінятися досвідом та відчути приязнь миколаївського глядача.

Учасниками цьогорічного театрального фестивалю у Миколаєві стали театри з Рівного, Коломиї, Запоріжжя, Одеси, Маріуполя, Дніпра, Львова, Кропивницького, Кривого Рогу та Києва. Міжнародну театральну спільноту представляли колективи з міст Горі (Грузія), Анікщай (Литва), Кишинів (Молдова) та Габрово (Болгарія).

– Цього року театральний фестиваль-конкурс «Homo Ludens» приурочено до 30-ї річниці Незалежності України, тому в нашій афіші майже вся театральна палітра України та гості із закордону, – розповів директор – художній керівник Миколаївського театру, заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун. – Фестиваль – це також приємні зустрічі, спілкування з гостями, конференції, творчі обговорення, налагодження нових партнерських зв’язків. Ми запрошували колективи, щоб показати глядачам потужну класичну та сучасну драматургію. Загалом фестиваль – це 10 насичених подіями днів, 20 колективів, 20 вистав, майже 3 тисячі глядачів! Найголовніше, що отримали всі учасники фестивалю «Homo Ludens», – це живе спілкування з театральним мистецтвом!

За висновками експертної ради ХІІ Міжнародного театрального фестивалю-конкурсу «Homo Ludens» (Людина, яка грає), виставу «Украдене щастя» за твором І. Франка (режисер — заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко) Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Гоголя визнано переможцем у номінації «Краще втілення вітчизняної класики». Колектив театру вдячний за сприяння у здійсненні творчої поїздки департаменту культури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації на чолі з директором Іриною Удовиченко. Адже такі мандрівки допомагають прославляти наш край та презентувати театральне мистецтво Полтавщини далеко за її межами.

Отримавши позитивні емоції від спілкування, теплого прийому у Миколаєві та незабутні враження від гостинності й злагодженої роботи організаційної команди фестивалю, гоголівці відіграли ще 4 вистави у Херсоні, Кропивницькому та Олександрії, де з успіхом презентували місцевим глядачам виставу «Украдене щастя» за невмирущим твором Івана Франка.

Джерело: Коваленко О. /О. Коваленко // Зоря Полтавщини. — № 75 (23579). — 26 жовтня. — с. 5.