Полтавський театр: прем’єри сезону та чого очікувати на гоголівські дні

    Щосезону Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В. Гоголя, що являється одним із головних осередків культури області, радує шанувальників театрального мистецтва новими прем’єрами та цікавими творчими проектами. 

     Сезон 2016-2017 року не став виключення, тому вже наприкінці листопада на суд полтавському глядачу було запропоновано народну музичну комедію «Кайдашева сім’я» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко). Поставлена за твором української класичної літератури І. Нечуя-Левицького, вона отримала у гоголівців нове прочитання. Заслуженим діячем мистецтв України, композитором Юрієм Алжнєвим до постановки була написана оригінальна музика, що додало дійству національного колориту.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_babu_kajdaweva.jpg      Вистава стала улюбленою у публіки, адже проблема свекрух і невісток виявляється надзвичайно смішною… якби не була такою сумною. Режисер відходить від трагедії, показує героїнь у «всій їхній красі», превалюють постійні сварки, наклепи одна на одну… і нічого з цим не можуть вдіяти їхні чоловіки. Кайдашиха (заслужена артистка України Маргарита Томм) навчає життя своїх невісток Мотрю (Ольга Чернявська) та Мелашку (Юліана Терещук), перетворюючи їх в собі подібних. І вже ніколи не буде ладу у цій родині. Але режисер все ж дає їм шанс на примирення, завершуючи музичну комедію хором «Скільки б сварок не було - всі помиряться».
Отримали від гоголівців свій мистецький подарунок наймолодші шанувальники театру – до новорічних свят відбулася прем’єра мюзиклу «Дванадцять місяців» (режисер – Владислав Шевченко). У казку змогли зазирнути не тільки малеча, а й їхні батьки, які залюбки згадали дитинство.
      — Ми обрали для постановки «Дванадцять місяців», адже це можливість на сцені оживити казку, яку ми всі так любимо за її справедливість, добро, чарівність, — розповів Владислав Олександрович. — У постановці був зайнятий весь творчий склад, який з ентузіазмом працював для того, щоб казка обов’язково вийшла особливою для кожної дитини. Знаємо, що малеча дуже вибагливий глядач, вони дуже тонко відчувають настрій вистави, прискіпливо спостерігають за всім, що відбувається на сцені, жваво реагують на події, тому кожного року стараємося зробити краще, ніж торік.
      Наразі колектив працює над створенням нової вистави – «Майстер і Маргарита» - на чолі з режисером Сергієм Павлюком, відомим полтавській публіці за постановками історичної драми «Остання любов Гетьмана» та трагіфарсу «Опера жебраків». Третя вистава на полтавській сцені – це звернення до відомого роману М. Булгакова, інсценізацію якого створив сам режисер спеціально для полтавського театру. У постановці задіяна вся трупа – артисти драми, балет та оркестр театру, який розміститься прямо на сцені й буде прекрасним доповненням живого дійства.
       - Поставити «Майстра і Маргариту» - це ідея директора театру Олексія Миколайовича (Андрієнка – прим. авт.), яка стала для мене справжнім творчим викликом, - розповів режисер-постановник вистави Сергій Павлюк. – У Херсоні я ставив «Понтія Пілата», залишивши тільки цю сюжетну лінію. У Полтаві – це буде зовсім інша сценічна версія, де на перший план вийде лінія Майстра і Маргарити, тема особистостей, на які впливають різні обставини, епоха, в яку писався роман. Зараз йде процес творення вистави, в якому перевіряються задумки, ідеї, розпрацьовуються образи. Результат представимо глядачам до Дня театру – прем’єра 25 та 26 березня.
       Ще однією мистецькою подією цього театрального сезону стане ІХ Всеукраїнський театральний фестиваль «В гостях у Гоголя». Щороку у Полтавському театрі на гоголівській сцені на початку квітня збираються кращі театри з постановками за творами нашого славетного земляка, який чекають глядачі. Цього року фестиваль відбудеться з 1 по 7 квітня.
       - Фестиваль «В гостях у Гоголя» став полтавським культурним брендом, який покликаний відкрити нашому глядачу тенденції сучасного театрального процесу, - розповів директор Полтавського театру ім. М. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. – Щороку ми ретельно обираємо вистави і театри до участі у цьому мистецькому форумі. Але є й такі колективи, без яких не відбувається «В гостях у Гоголя». Такими є Коломийський театр, творчість якого полюбили наші театрали. Відкриватиме фестиваль знаний в Україні і за кордоном Національний театр оперети великим гала-концертом, в якому задіяна вся трупа цього колективу. Тому, очікуємо на грандіозне дійство від одного з кращих театрів України. Вперше на нашому фестивалі будуть показувати своє мистецтво актори Миколаївського українського театру з виставою «Мертві душі». Чекаємо особливих гостей цього року – Тбіліський театр ім. О. Грибоєдова, адже надзвичайно важливо розвивати міжнародні мистецькі зв’язки, показувати глядачам, як розвивається театральна культура в інших країнах.
      Організатори фестивалю подбали не лише про те, що репертуарна афіша дійства включала вистави за різними творами Гоголя, а й щоб вони зацікавили глядачів різноманітною палітрою жанрів. Окрім вже названих театрів, у Полтаву на гоголівські дні приїдуть колективи Сумського театру ім. М. Щепкіна («Шинель») та Дніпропетровського театру опери та балету («Ніч перед Різдвом»).
      То ж, всі шанувальники театрального мистецтва нашого міста та його гості зможуть обрати виставу собі до смаку, слідкуючи за афішами й анонсами прем’єр та мистецьких подій. Адже, гоголівці працюють для всіх, хто прагне отримати естетичне задоволення від відвідування театру.

Джерело: Коваленко О. / О. Коваленко // Село Полтавське. — 2017. — № 7. — 16.02. — С. 10.