Полтавський театр презентував своє мистецтво на V Міжнародному фестивалі українських театрів у Кракові «Схід-Захід»

 З 22 по 30 квітня у місті Кракові відбувся V Міжнародний фестиваль українських театрів «Схід-Захід», на якому Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Гоголя презентував мюзикл «Бог є любов, або Едіт Піаф» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко).


Колектив полтавського театру взяв участь у фестивалі серед 17 театрів-учасників з України, Польщі, Німеччини, Вірменії та Угорщини. Надзвичайно творча атмосфера, спілкування з колегами, обмін досвідом та перегляд конкурсних вистав, сприяли мистецькому збагаченню учасників і стали підґрунтям для подальших культурних зв’язків.


Виставу «Бог є любов, Едіт Піаф» для показу у Польщі відібрали самі організатори, його було показано 27 квітня на сцені Театру Гротеска. Цей мюзикл вже має безліч нагород за 9 років свого сценічного життя, продовжує збирати повні зали у рідному театрі, тепер був представлений на розсуд глядачів у Польщі та конкурсного журі фестивалю.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_fest_shid.jpg
— «Едіт Піаф» — це знакова вистава для нашого колективу і ми щасливі, що змогли її повезти на міжнародний фестиваль, — розповів режисер вистави заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. — Це нові можливості для полтавського театру інтегруватися у європейську театральну спільноту, показати високий рівень розвитку українського театру.


Вистава гоголівців була прийнята як глядачами, так і відзначена журі. Виконавицю головної ролі Едіт Піаф заслужену артистку України Маргариту Томм було нагороджено індивідуальною відзнакою за кращу жіночу роль, а сам мюзикл визнано кращою музичною виставою.

b_700_700_16777215_00_images_archive_1_sxid_edit.jpg


— Кожна вистава, яку презентуємо на фестивалі «Схід-Захід» – це історія окремого колективу, окремого міста, але це все театр, який об’єднує нас всіх у прекрасному місті Кракові, — зазначила організатор і директор фестивалю українських театрів Надія Мороз-Ольшанська. — Я надзвичайно рада, що колективи подолали більше тисячі кілометрів, щоб привезти своє мистецтво, чекали з нетерпінням зустрічі з нашим глядачем. Мені приємно, що наші учасники говорять, що приїздять до Кракова на цей фестиваль для спілкування та пошуку нових творчих знайомств, які надалі знаходять втілення вже у подальших спільних проектах.


Колектив Полтавського театру ім. М. Гоголя повернувся з V Міжнародного фестивалю українських театрів у Кракові «Схід-Захід» з дипломами, гарними враженнями та сподіванням на нові мистецькі подорожі, що надихають митців на нові звершення. Поїздку було здійснено за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та керівництва Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя.


Також наш колектив дуже вдячний всім причетним до створення свята мистецтва під назвою «Схід-Захід», а особливо директору фестивалю Надії Мороз-Ольшанській, її команді, людяним волонтерам, які як пчілки опікувалися нами протягом цього тижня 24 години на добі, знаходили відповіді на силу-силенну наших запитань та вирішували всі наші проблеми у Кракові. Низький уклін та подяка від всіх гоголівців нашій волонтерці Любові Орел, яка зігрівала своєю добротою, підкорювала доброзичливою посмішкою, швидко і вчасно допомагала у всьому!


Не забудемо і виступ у прекрасному Театрі Гротеску, де привітно зустріли господарі, допомогли приготуватися до виступу і провести на їхній сцені нашу «Едіт Піаф». Надзвичайно вдячні глядачам за оплески, колегам за підтримку!


Такі поїздки надихають, відкривають нові можливості і творчий потенціал колективу! Сподіваємося, що не втратимо контактів з нашими новими польськими друзями та колегами з інших українських міст, знайомство з якими подарував фестиваль «Схід-Захід».

 

Ольга Коваленко, 

керівник літ-драм частини Полтавського театру ім. М. Гоголя