Полтавський театр відновлюється завдяки благодійним коштам

b_1200_700_16777215_00_images_archive_img_9044.jpg    Три роки пропрацювала трупа Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя в оновленому після капітального ремонту приміщенні. Страшна пожежа, що сталася 25 березня 2014 року, напередодні Міжнародного театру стала причиною того, що полтавський театр знову був змушений зачинити свої двері для глядачів.
   Збитки, спричинені пожежею, становлять майже 6 мільйонів гривень. Вогнем було знищено весь сценічний комплекс — «чорний кабінет», новітню освітлювальну та звукову техніку, пошкоджено дерев’яну підлогу, завісу, механіку обертального кола, бутафорські речі та декорації деяких вистав, рояль «Естонія». Також постраждали всі декорації прем’єрної вистави «Наймичка», яку планували показати 27 березня і приурочити до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та Міжнародного дня театру. Вогонь не поширився у глядацьку залу, але вона постраждала через значне задимлення та розповсюдження елементів горіння. 

   Не зупинилася робота колективу і в таких умовах. Вистави продовжували грати у приміщенні Міського будинку культури та влаштовували концерти симфонічного оркестру у залі палацу дозвілля «Листопад». Всі цехи взялися відновлювати декорації до вистави «Наймичка», прем’єра якої відбулася наприкінці театрального сезону. Поки режисер театру Владислав Шевченко згуртував творчий колектив у роботі над новою постановкою за мотивами п’єси Торнтона Уайлдера «Наше містечко», адміністрація театру вирішувала питання ремонту. 
    Завдяки фінансовій підтримці з обласного та місцевого бюджетів, коштам, що кожного дня надходять на благодійний рахунок, у театрі проводяться ремонтні роботи. Загалом на благодійний рахунок театру надійшло 150 тисяч 230 гривень ( з них внески фізичних осіб – майже 41 тисяча, інші – кошти від підприємств та закладів). Вже проведено ремонтних робіт у театрі на майже 800 тисяч гривень. З благодійного рахунку використано майже 100 тисяч, інше – бюджетні кошти, що були виділені з обласного та місцевого бюджетів. 
    Вже очищені від елементів горіння люстра та світильники, глядацькі крісла, завіса, проведено ремонт системи пожежогасіння, відновлено електроживлення сцени. Також було придбано металеві канати та проведено поточний ремонт механіки сцени. Наразі проводиться ремонт дерев’яної підлоги сцени та роботи по очищенню стін та стелі від залишків елементів горіння. 
    Полтавський театр звернувся до інших театрів із проханням надати по можливості світлове та звукове обладнання, «чорний кабінет», що у них не використовується, а гоголівцям могло б знадобиться для початку роботи у відновленій залі. Колектив театру не втрачає оптимізму і сподівається до початку нового театрального сезону, що зазвичай припадає на початок жовтня, театр відкриє свої двері для глядачів.

Ольга Коваленко,
керівник літературно-драматургічної частини театру ім. М.В. Гоголя