Режисер «Останньої любові Гетьмана» Сергій Павлюк став лауреатом обласної премії ім. І. Котляревського

      b_1200_700_16777215_00_images_archive_1pavlyk.jpgЩороку на Полтавщині визначають лауреатів Полтавської обласної премії ім. І. Котляревського. Серед гоголівців за популяризацію українського театрального мистецтва її отримували народний артист України Юрій Попов (на жаль, нині покійний), заслужена артистка України Маргарита Томм та народний артист України Василь Голуб, народний артист України Віталій Скакун.

     Цього року серед лауреатів режисер двох прем’єр минулого сезону, якого керівництво театру ім. М. Гоголя спеціально запрошувало із Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Куліша, Сергій Павлюк. Історична драма про гетьмана Івана Мазепу «Остання любов Гетьмана» стала справжньою мистецькою сенсацією не лише на теренах нашого міста. З цією виставою колектив полтавського театру відвідав Міжнародні театральні фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі» (м. Чернігів) та «Мельпомена Таврії» (м. Херсон) і отримав схвальні відгуки від професійних критиків та глядачів. Ця історична драма настільки зацікавила жителів нашого міста, що квитки на неї розкуповують заздалегідь і протягом всього сезону вона «йшла на аншлагах».
Зовсім іншою за стилістикою, але також цікавою сучасним шанувальникам театру стала друга постановка режисера Сергія Павлюка на полтавській сцені. Це музичний трагіфарс «Опера жебраків» про те, що всі ми жебраки не у матеріальному плані, а у духовному. Сучасна версія твору Джона Гея, до якої свого часу звертався Бертольд Брехт, прозвучала у гоголівців своєрідним маніфестом проти бездуховності, але все це з притаманною музичному жанру легкістю, і простір для роздумів залишається безмежний…
      Висока мистецька цінність даних постановок, що були здійснені режисером на полтавській сцені, уможливили присудження обласної премії ім. І. Котляревського Сергію Павлюку у номінації «Театральна діяльність» — за популяризацію українського театрального мистецтва, постановку вистав «Остання любов Гетьмана» та «Опера жебраків».
      Вітаємо Сергія Миколайовича і бажаємо сил, здоров’я та наснаги на нові мистецькі звершення!

 b_700_700_16777215_00_images_archive_1_kotlpavluk.jpg

Ольга Коваленко

керівник літ-драм частини

Полтавського театру ім. М. Гоголя