ЗМІ про нас
«Тіні забутих предків»: у Полтаві до нового театрального сезону підготували прем’єру вистави
Допрем’єрний показ вистави «Тіні забутих предків» відбувся у Полтаві. Колектив обласного театру імені Миколи Гоголя підготував постановку за повістю Михайла Коцюбинського.
Про це журналістам розповів головний режисер Полтавського обласного театру імені Гоголя Владислав Шевченко.
У репертуарному плані вистава була більш ніж п’ять років тому.
«Усе переноситься, переноситься. Мабуть, треба нам було дочекатися ювілейного сезону, 90-го, щоб усе-таки руки дійшли і ми торкнулися до цього чудового матеріалу та зробили свою версію, унікальну, полтавську, яка, маю велике сподівання, сподобається нашому глядачу. Відбулися прем’єри в Одесі, у Сумах, у Львові. І кожна вистава різниться. Десь більше танцюють, десь більше співають, хтось поглиблюється в драматизм ситуації. Ми спробували об’єднати все», — зазначив головний режисер.

Головні герої Іван і Марічка походять із ворожих родів. В основі твору — трагічна історія їхнього кохання, якій понад сто років. Та в новій постановці полтавців акцент — на вірування гуцулів. А також на їхньому єднанні з природою і надприродними силами, розповів головний художник театру Назар Майструк.
«Були різні дискусії, різні варіанти щодо оформлення. Це, власне, такі абстрактні уявлення щодо гуцульської місцевості. Костюми стилізовані. Кожен костюм має розпис у вигляді прислів’їв, які стосуються самої повісті Коцюбинського «Тіні забутих предків», — додав Назар Майструк.
Над новою виставою працювали понад два місяці близько 40 артистів. До підготовки були залучені усі майстерні та цехи. Прем’єра вистави відбудеться 27 березня — у Міжнародний День театру.