У квітні в Полтаві пройде регіональний театральний фестиваль "В гостях у Гоголя"

b_1200_700_16777215_00_images_archive_presyxagogol.jpg     З 1-го по 7 квітня в Полтаві пройде VII Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». Які театри завітають до Полтави і що вони запропонують полтавському глядачеві розповіли під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” директор Полтавського обласного театру ім. М. Гоголя Олексій Андрієнко, заслужений працівник культури Петро Бондаревський, начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, в.о головного режисера Владислав Шевченко.

Як зазначили на прес-конференції – фестиваль «В гостях у Гоголя» позиціонується як мистецька платформа для популяризації творів митця, збереження класичної літературної спадщини, розширення культурних зв’язків та оптимізації надання культурних послуг населенню. У фестивалі візьмуть участь кращі професійні театри різних регіонів України: з Дніпродзержинська, Ніжина, Кіровограда, Коломиї, Києва, Білої Церкви.

На глядача чекають вистави: «Ніч перед Різдвом»,«Одруження», «Сорочинський ярмарок», «Вій», «Ми –– українці» та «Майська ніч»,«Мертві душі».

“Це надзвичайна для нас подія, для міста. Актори приїздять, грають виставу і відразу їдуть. Київський академічний музично-драматичний театр ім. П.К. Саксаганського представляє 2 вистави –– «Ми –– українці та “Майська ніч”. Перша — гранд шоу. Спочатку хотіли його зробити на площі однак вирішили проводити її в день закриття в залі і запросили бійців та волонтерів АТО. Також фабрика “Домінік роздаватиме цукерки “Сорочинський ярмарок”, – сказав Андрієнко.

Полтавці підготували виставу “Ревізор”.


Як зазначив, Петро Бондаревський, 105 років тому під час відкриття нового полтавського театру, нині кінотеатр “Колос” показали виставу “Ревізор”.“І на VII Відкритому регіональному фестивалі театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» покажуть “Ревізора”, – сказав Бондаревський.

Організатори відзначають дуже великий інтерес місцевої публіки до фестивалю.

«Усі квитки вже продані. Ми хотіли проводити фестиваль минулоріч, однак через пожежу перенесли на 2015 рік. І от цього року ми приймаємо фестиваль.Джерела фінансування фестивалю складаються з коштів державного бюджету, обласного бюджету, що передбачаються на проведення культурно-мистецьких заходів, власних надходжень, а також, часткового залучення спонсорських коштів , – сказав Фасій.


Цьогорічний сувенірний фонд планується поповнити статуетками з барельєфом Миколи Гоголя, які стануть традиційною візитною відзнакою фестивалю. Їх отримають всі учасники фестивалю.

До речі, усі вистави пройдуть на сцені Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя.

Культурною програмою фестивалю передбачено: офіційне відкриття фестивалю, що проходить на батьківщині письменника, у Національному музеї-заповіднику М.В. Гоголя у с. Гоголевому Шишацького району, за участю колективів-учасників, керівництва області, почесних гостей; урочисте покладання квітів у м. Полтаві до пам’ятника М.В. Гоголя у день його народження; екскурсійне обслуговування гостей Полтавщини, ознайомлення з визначними історико-культурними місцями краю (у Полтаві, Гоголевому, Великих Сорочинцях); святкова церемонія закриття фестивалю.

b_700_700_16777215_00_images_archive_presyxagogol1.jpg.