У Полтаві нагородили лауреатів обласної премії ім. І. Котляревського та відкрили театральний сезон

       У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М. В. Гоголя відбулося вручення щорічної обласної премії імені І.П. Котляревського. Цьогоріч – вже вдесяте.

      На премію подавали 23 заявки, із яких журі обрало переможців. Як зауважив заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, який вручав нагороди лауреатам, вибір був дуже складним.

       “Мистецький потенціал Полтавщини мабуть найкраще надбання нашого краю. Його збагачують як і досвідчені митці, так і молодь, яка виростає. Це, мабуть, є таким проявом поваги до нашого славетного земляка Івана Петровича Котляревського. За час існування премії було нагороджено 66 митців та 16 творчих колективів”, – наголосив Анатолій Ханко.

        Серед лауреатів обласної премії імені І.П. Котляревського у 2016 році за рішенням журі у номінації «Театральна діяльність» Сергій Павлюк, головний режисер Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Куліша – за популяризацію українського театрального мистецтва, постановку вистав «Остання любов Гетьмана» та «Опера жебраків», який протягом минулого сезоні співпрацював з Полтавським академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. М.В.Гоголя.

       Після вручення нагород відбулася ще одна не менш значна подія – відкриття 81-го театрального сезону. Традиційно, гоголівці показали полтавцям оперу за п’єсою нашого земляка, основоположника новітньої української мови та літератури Івана Котляревського – “Наталка Полтавка”. Також артисти розповіли гостям про свої надбання і перемоги , та відмітили, що однією із найголовніших відзначили поїздку до Чорнобильської зони, де виступили для ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Джерело: Новини Полтавщини. 16.09.2016. 

http://np.pl.ua/2016/09/u-poltavi-nahorodyly-laureativ-oblasnoji-premiji-imeni-p-kotlyarevskoho-ta-vidkryly-teatralnyj-sezon-foto/