У ПОЛТАВІ СТАРТУЄ ФЕСТИВАЛЬ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА “В ГОСТЯХ У ГОГОЛЯ” (ВІДЕО)

 

Кожного року на базі Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя відбувається Відкритий регіональний фестиваль “В гостях у Гоголя”.

 

Цього року фестиваль — десятий, ювілейний. Від проходитиме з 27 березня по 1 квітня. Протягом тижня Полтава буде територією, до якої прикута увага всієї мистецької спільноти країни. Про це, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, розповіли т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, заслужений працівник культури України Валентина Вождаєнко, завідуюча літературної частини Полтавського театру ім.М.В.Гоголя Ольга Коваленко та режисер театру Владислав Шевченко.
Як зазначають організатори, фестиваль є унікальним явищем, адже збирає на рідній землі Миколи Гоголя переважно вистави за його творами. Цьогоріч подбали не лише про розмаїття назв у фестивальній афіші, а й жанрів.

 

– Фестиваль розпочнеться з відзначення Міжнародного дня театру грандіозним концертом від гоголівців і завершиться у день народження Миколи Васильовича 1 квітня. Полтавський театр запросив на гостини театральні колективи з Житомира, Києва, Чернігова та Миколаєва, що вже добре відомі полтавцям за постановки, представлені у минулі роки, – розповіла Ольга Коваленко.

 

Господарі фестивалю презентуватимуть трагедію “Страшна помста” за однойменною повістю видатного земляка. Над втіленням цього полотна працює режисер Сергій Павлюк, постановки якого зайняли чільне місце у репертуарі театру. Містична історія перетвориться на зразок поетичного українського театру, який несе у собі глибинність традицій та певну сакральність. Як розповіли організатори, дійство насичене обрядовістю, автентичним співом та козацькою звитягою.
– Другий фестивальний день ознаменується концертом Київського національного театру оперети “Весняні мелодії”. Цікавою несподіванкою для прихильників стануть покази двох “Віїв”, один — Чернігівського театру імені Тараса Шевченка у жанрі документальної драми , другий — Житомирського театру імені І. Кочерги у жанрі народної бувальщини, – сказала Ольга Коваленко.

 

На завершення — вистава за твором “Ревізор” Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру в авторській музичні інтерпретації режисера Віталія Манжелія.

 

Проведення гоголівського фестивалю стало можливим за підтримки Міністерства культури України, Національної спілки театральних діячів України, Полтавської ОДА, обласної ради та за сприяння Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА.

Про що ще йшлося під час прес-конференції дивіться у ВІДЕО

<

Джерело: Новини Полтавщини.

http://np.pl.ua/2018/03/sohodni-u-poltavi-startuje-festyval-teatralnoho-mystetstva-v-hostyah-u-hoholya-video/