У Полтаві стартував сьомий фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя»

У Полтаві стартував сьомий відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». До нас з'їхалися колективи з шести міст України. На фестивалі, який триватиме тиждень, вони продемонструють свої кращі вистави за творчістю Миколи Гоголя.

Щороку першого квітня Театр імені Миколи Гоголя запрошує друзів. У День народження класика традиційно бере свій початок фестиваль театрального мистецтва. Колективи з різних куточків України цього року прибувають до нас вже всьоме.

/Ольга Коваленко, керівник літературно-драматичної частини  Полтавського театру імені М.Гоголя
      Цього року на фестиваль приїхали колективи із 6 міст України. Ми намагалися відібрати найкращі постановки Гоголя, намагалися, щоб це були вистави з різними назвами, різних жанрів, щоб глядачу було цікаво побачити різного Гоголя/

«В гостях у Гоголя» – один із понад 70 фестивалів, які протягом року відбуваються в Україні.

/Ольга Коваленко, керівник літературно-драматичної частини Полтавського театру імені М.Гоголя
       Колективи зазвичай везуть вистави, перевірені своїм глядачем, тобто це може бути як класична постановка, яка все-одно має свій шарм, і може бути абсолютно нове, сучасне прочитання/

Вперше за весь час існування фестивалю на нього завітав голова Національної спілки театральних діячів України Лесь Танюк.

/Лесь Танюк, голова Національної спілки театральних діячів України, Народний артист України
      Гоголь сьогодні стає не просто модним, а більш читабельним і в Італії. Я читав багато статей про Гоголя. Я знаю, що в Іспанії сьогодні раптом порівнюють гоголівські якісь речі з інтермедіями Сервантеса. По-своєму це теж правда/

Відкривали фестиваль господарі. Полтавські актори вийшли на сцену із новою виставою «Ревізор». Загалом за час фестивалю полтавці та гості міста зможуть побачити 7 постановок за творами Миколи Гоголя: «Одруження», «Ніч перед Різдвом», «Сорочинський ярмарок», «Вій», «Мертві душі», «Майська ніч». Фестиваль «В гостях у Гоголя» триватиме до 7 квітня.

Крістіна Брігіда