У Полтаві відбувся допрем'єрний показ вистави "Собаче серце"

Дресирований пес-актор та пластикові внутрішні органи замість декору. У Полтавському обласному театрі імені Гоголя покажуть прем'єру вистави за Булгаковим «Собаче серце». Спектакль поставив херсонський режисер, заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк, який вже тривалий час працює з гоголівцями. Прем'єра запланована на 29-те листопада.

Постановка відомого роману Булгакова – виклик як для режисера, так і для акторської трупи театру, говорить керівниця літературно-драматургічної частини. Глибоко психологічний, з елементами сатири та фантистики твір ставили близько місяця. Задіяні тринадцять акторів. І – один живий собака.

Ольга Коваленко, керівниця літературно-драматургічної частини Полтавського театру ім.Гоголя

- Ми знайшли бобтейла. Це старовинна порода, дуже мало їх зараз. З Харкова вони до нас приїхали, це державна українська компанія, циркова.

Собака Омелі прибула до Полтави у супроводі циркачки Дар'ї Майчук, якій режисер запропонував роль Зіни. Головні ролі грають заслужений артист України Олександр Любченко, Тарас Краюха, Тимофій Зінченко.

Декорації зроблені у вигляді рухливих ширм, що імітують медичний кабінет. Найскладніше було бутафорам – ті створювали муляжі людських органів.

Ірина Кліменченко, художник-постановник вистави

- Нирки, там, печінка. Доводилось шукати, як вони виглядають, як зразок фотографії з інтернету брати.

Після вистави бобтейл Омелі, як бонус, продемонструє кілька циркових трюків.

 

28 листопада 2019