У театрі ім. М. Гоголя відбувся допрем'єрний показ "Ромео та Джульєтти"

Полтавський академічний музично-драматичний театр ім.Гоголя відновлює свою діяльність. Вчора глядачам презентували допрем’єрний показ вистави «Ромео та Джульєтта». На що робили акцент при створенні: на класику чи на сучасність - дізнавалися наші журналісти.

«Два юних серця, що колись любили, возз’єднані у вічність відлетіли»... Кілька століть п’єса Шекспіра не сходить з театральних сцен. Проте у Полтавському театрі ім. Гоголя «Ромео та Джульєтту» не ставили вже близько 10 років. Тут зізнаються: давно чекали на цього драматурга.

Владислав Шевченко, головний режисер театру ім.М.Гоголя

- Наскільки мені відомо, це третє втілення «Ромео та Джульєтти» на сцені театру ім.Гоголя. Такий цікавий факт - актор, що грав Ромео в свій час, зараз грає герцога у виставі - Олег Шеремет. Друге втілення, на жаль, не мало прем’єри. Була здійснена постановка, але через ряд обставин вистава не відбулася. Це був режисер, який сьогодні покійний, Садовський. І зараз Шекспір впевнено крокує з таким сучасним поглядом на цей матеріал на нашу сцену.

На допрем’єрний показ запросили ЗМІ, видатних митців Полтави, студентів творчих закладів та усіх, хто працює в сфері культури і мистецтва. Всю прем’єру глядачі пережили на одному подиху. Динамічності виставі додав легкий рок, що зробило її не межі класики і модерну.

Ірина Кліменченко, головний художник театру ім.М.Гоголя

- Акцент на сучасності. Але ми не хотіли робити зовсім сучасну виставу, як зараз останнім часом я бачу: сучасні декорації костюми. Ми залишили деякі елементи костюмів, декорацій, тих темнів часів Середньовіччя. Тому у нас така еклектика вийшла: і музика сучасна, і хореографія сучасна, і декорація.

Всесвітньовідома трагедія Вільяма Шекспіра і досі зворушує людські серця. Акторам театру ім.Гоголя вдалося перенести глядача у Верону та змусити співпереживати за долі головних героїв. Якщо ви маєте бажання на вечір доторкнутися до класики світового мистецтва, прем'єра буде в театрі сьогодні та завтра.