Вистава «Бог є любов » отримала три нагороди у Тернополі

 Вистава «Бог є любов (Едіт Піаф)» отримала три нагороди у Тернополі

Ольга КОВАЛЕНКО, 27.11.2013, 10:29
На Всеукраїнському фестивалі «Тернопільські театральні вечори. Дебют» полтавський театр підкорив глядачів та журі виставою про знамениту співачку Едіт Піаф.
Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя став єдиним учасником цієї мистецької події, що пре-дставляв Центральну Україну. Відстань у вісімсот кілометрів, що подолав колектив театру до Тернополя, компенсувалася щирим, теплим прийомом тернопільського глядача, оплесками та нагородами. Серед театрів-учасників зі Львова, Луцька, Тернополя, Коломиї та Хмельницька наш театр був відзначений журі у трьох номінаціях: «За головну жіночу роль» (виконавиця головної ролі Едіт Піаф заслужена артистка України Маргарита Томм), «За пластичне вирішення вистави» (балетмейстер-постановник Світлана Мельник) та «За режисуру ІІ ступеня» (режисер-постановник Владислав Шевченко). 
— Останньою сторінкою фестивалю «Тернопільські театральні вечори. Дебют» цього року став яскравий виступ полтавського театру, — зазначив голова журі фестивалю, професор, заслужений працівник культури України Василь Неволов. — Своїм приїздом полтавський театр розширив не лише географічні рамки, а й показав єдину музичну виставу серед розмаїття драматичних жанрів фестивалю. Як запам’ятовується остання фраза розмови, так післясмаком фестивалю залишиться тендітний Горобчик — Едіт гоголівців, із прекрасним голосом, яка кохала, була коханою, жила своїм нелегким життям на тернопільській сцені.
Досвід творчого спілкування на «Тернопільських театральних вечорах» полтавці розпочали з вистави «Шинель» за Миколою Гоголем у 2010 році, коли успішну дебютну режисерську роботу Богдана Чернявського відзначило журі. Вистава «Бог є любов...», яка спеціально була написана для нашого театру драматургом Ганною Цибань та композитором Віталієм Ковтуном, стала першим зверненням режисера Владислава Шевченка до жанру мюзиклу.
— Те, що ми спостерігаємо появу у фестивальній афіші вистав полтавського театру, надзвичайна втіха для нас, адже це достойний професійний мистецький колектив, — поділився враженнями головний режисер Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, народний артист України Олег Мосійчук. — Оскільки ми усвідомлюємо, в який час живемо, як складно організувати фестиваль, бачимо, що привезти здалеку колектив, показати своїх акторів і молодих режисерів театрам не легше. Тому ми низько вклоняємося сподвижнику вашого театру — директору Олексію Андрієнку, для якого не існує відстаней і перепон, коли є бажання показати свою творчість глядачеві. Виставою «Бог є любов...» гоголівці довели, що вони — потужний, цікавий колектив. Тому ті три нагороди та диплом учасника, що колектив повезе з Тернополя, заслужені і, повірте, підписані з великою любов’ю. Ми шануємо полтавців, любимо їх, сподіваємося на нові зустрічі.
Фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют» — один із найдостойніших фестивалів на театральному просторі не лише нашої держави. По-лтавський театр своїм мистецтвом зміг вписати і свою яскраву сторінку в його історію, а підтвердженням цього стали нагороди та вдячність глядачів.