ВИСТАВА «РЕВІЗОР» У РАМКАХ ФЕСТИВАЛЮ «В ГОСТЯХ У ГОГОЛЯ»

 

       До нашого міста завітали актори Тбіліського театру імені Грибоєдова. На сцені Полтавського театру імені Гоголя вони виступали вперше. У їхньому виконанні жителі та гості міста побачили постановку гоголівської п’єси «Ревізор». Вистава від режисера-постановника Автанділа Варсімашвілі - незвична. Хаос, гротеск, дивні та лякливі образи. Це фантасмагорія.

      Автанділ Варсімашвілі, режисер-постановник
      «Я постарався подивитися на цю всю хрестоматійну історію, яку ми знаємо з дитинства, так як, я думаю, її задумав Гоголь. Адже Гоголь не писав водевіль, а всі, зазвичай, цю п’єсу ставлять як водевіль забуваючи про листа Гоголя, який він писав Щепкіну: «Не смішіть людей, я не писав цю п’єсу для сміху»

      Гості із Грузії завітали до Полтави в рамках щорічного фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». Стартував він традиційно 1-го квітня - в день народження письменника. Актори Тбіліського театру показали «Ревізора» в третій день фесту.

       Ольга Коваленко, завідуюча літературною частиною Полтавського театру ім. М. Гоголя
      «Ця вистава стала таким поштовхом для нашої дружби з Тбіліським театром. Настільки склалися дружні стосунки і наші директори знайшли спільну мову і що стосується технічного оснащення - ми їм допомагали з декораціями, адже їх важко перевозити. Тому наші майстри, наші цехи виготовляли їм декорації»

     На перегляд вистави «Ревізор», до Полтави завітав і посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба. І незважаючи на те, що гоголівську комедію від режисера-постановника Автанділа Варсімашвілі він уже бачив, йому вкотре приємно побувати у нашому місті.

     Міхеїл Уклеба, посол Грузії в Україні
     «Я бачив цей спектакль у Львові минулого року, у мене залишилися приємні спогади. Я думаю ви також залишитися задоволені»
«Мені дуже приємно, завжди приємно у вашому місті. Тут я не вперше. Особливо зараз - в рамках Регіонального фестивалю на честь вашого земляка Миколи Гоголя»

       Цьогоріч фестиваль «В Гостях у Гоголя» триватиме тиждень і закінчиться 7-го квітня. В його рамках в Полтавському театрі імені письменника передбачені покази й інших постанов за його творами, зокрема «Мертві душі», «Шинель», «Одруження» та «Ніч перед Різдвом».

b_1200_700_16777215_00_images_archive_3_tbilisi_revizor.jpg 

Джерело: Телеканал "ІРТ-Полтава", журналіст - Ольга Маляр. 5 квітня 2017 р.