«Мертві душі» яскраво продовжили театральний фестиваль у Полтаві.

      У вівторок на фестивалі «В гостях у Гоголя» в обласному центрі «ожили» «Мертві душі». Миколаївський театр сценічно втілив постановку Михайла Булгакова за поемою Миколи Гоголя.

Перед початком спектаклю лунала привітальна пісня від гостей «Ой, роде наш красний» – потужно і красиво.
       Динамічна вистава з гоголівським гумором і сатирою на тогочасну дійсність тримала у напрузі глядачів більше двох годин. До слова, із такою роботою, думаю, легше їздити, адже мінімум декорацій, які актори за секунди перетворюють в інші локації для наступних сцен.
     Полтавські глядачі поділились враженнями від виступу Миколаївського театру та розповіли, що люблять із репертуару місцевого колективу.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_mukolaiv.jpg
     – На фестивалі ми уперше, хоча в театрі нашому досить часто. Гра акторів дуже сподобалась, настільки емоційно та видовищно! – говорить Діана.
     Із репертуару гоголівців полтавка любить «Ніч перед Різдвом», «Наймичку», «Лісову пісню», «30 кілометрів людяності», «Зона», «Остання любов гетьмана».
      – Вчора був дуже цікавий виступ Тбіліського театру, сьогодні теж хороший. От зразу видно, що з’являється Коробочка – то на сцену виходить дуже досвідчена актриса, це улюблений герой сьогодні, майстерність яка. Думаю, це або народна, або заслужена артистка, – каже Марія, котра 13 років живе в Полтаві.
Репертуар гоголівців знає весь, побувала на всіх спектаклях, окрім «Майстра і Маргарити», прем’єра якої відбулась нещодавно.
       – Поки що не змогли з чоловіком купити квитки на прем’єру, бо їх немає. На «Кайдашевій сім’ї була», але не дуже сподобалось, молоді актори там не допрацьовують, Мотря – сподобалась, а от Меланка і Лаврін – слабо. Від Мазепи («Остання любов гетьмана») я взагалі у захваті, – розповідає Марія.
       – Зі школи пам’ятаю трохи не те, не такими уявляв персонажів, як вони на сцені нині. Мені здалось, що вистава більш на сучасний лад, – поділився Артем.
      У Полтавському театрі Артем любить зимовий репертуар.
     Очільник управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій теж поділився з нами враженнями.
      – Приїхали професіонали дуже високого рівня, і це не просто слова, бо я щодня на виставах, і кожна краща за попередню, – каже Геннадій Іванович. – Вчора Грузія була, дуже чудово виступили. сьогодні миколаїв порадував. Ми от щойно говорили: Чичикова бачили таким, яким він був на сцені. А я ще бачив Ноздрьова таким, яким він є.
     – А хто найбільше серед героїв до вподоби, чия гра?
     – Мені жінки сподобались, – сміється пан Геннадій. – До речі, в Сорочинському музеї була дуже гарна підбірка ілюстрацій до «Мертвих душ», багато театрів якраз користуються такими ілюстраціями для втілення образів. Але втілити майстерно може лише той актор, який живе в образі. Я давно не бачив таких акторів, як сьогодні. І те, що вони приїхали до нас, то завдяки директору театру, він організував, запросив їх.
      Від організаторів фестивалю та обласних адміністрації і ради театрали отримали квіти, вишиту картину із зображенням Миколи Гоголя, сувеніри, подарунки від спонсорів, диплом. Гості ж з Миколаєва привезли полтавським театралам картину із краєвидами міста над Бугом.
   

   Джерело: Інтернет видання "Коло", автор - Ніна Король. 5 квітня 2017 р.