Вітаємо Василя Голуба з присудженням премії імені Самійла Величка

golyb-premia.jpg

Вітаємо нашого народного артиста України Василя Голуба з присудженням Премії імені Самійла Величка у номінації «Відображення доленосних подій у творах мистецтва». Бажаємо Василю Григоровичу сил і здоров'я на нові звершення і довгих років творчого життя!

24 серпня 2020 року в рамках заходів до Дня державного прапора України та Дня незалежності України біля пам’ятника загиблим українським козакам відбулося вручення щорічної міської Премії імені Самійла Величка.
Ця Премія була заснована у 2003 році Полтавською міською радою за пропозицією інтелігенції міста для відзначення письменників, науковців, краєзнавців, працівників культури, журналістів, митців, меценатів, громадських і державних діячів з метою вшанування пам’яті нашого видатного земляка – уславленого козацького літописця Самійла Величка.
Головна ідея Премії – прокласти міст духовного єднання поколінь, сприяти популяризації історико-культурної спадщини України та Полтавщини.
Організаторами вручення Премії є Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міської ради та Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».
Премія присуджується за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу та за вагомий внесок у національно-культурне відродження Української держави.

У номінації «Відображення доленосних подій у творах мистецтва»:
ГОЛУБ ВАСИЛЬ ГРИГОРОВИЧ, народний артист України, провідний майстер сцени Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя. Прекрасна акторська і вокальна підготовка зробили його незмінним виконавцем головних ролей драматичного і музичного репертуару. Різноманітність створених образів свідчить про яскравість та глибину творчого потенціалу Голуба В. Серед акторських робіт останніх років ролі: Тараса Бульби, («Легенда про Тараса», за М. Гоголем), Мартина («Мартин Боруля»), Хоми Кичатого («Назар Стодоля», за Т. Шевченком), Тараса Шевченка у створеній самим актором моновиставі «В степу безкраїм за Уралом» та інші. Вінцем акторського творчості актора є роль Івана Мазепи у виставі «Остання любов гетьмана». Є незмінним солістом на концертах та урочистих заходах з нагоди відзначення державних свят в місті та області. Голуб В. є одним з найкращих професійних читців, озвучував авторські телепроєкти на ОДТРК «Лтава».