Яскраві, талановиті, вимогливі, креативні – найвідоміші Тетяни Полтави

b_1200_700_16777215_00_images_repertoire_dramatic_mayster-i-margaryta_gallery_mayster-i-margaryta-2.jpg

Історія свята

За православним календарем сьогодні – день святої Великомучениці Тетяни. За церковним переданням, Свята Тетяна народилася в Римі у кінці другого століття у сім’ї знатного вельможі, який був тричі консулом Риму. Вона сповідувала християнство, за нього віддала життя і тому надзвичайно шанується всіма християнськими конфесіями. Сьогодні у православних храмах проходять богослужіння на честь святої Великомучениці, цього дня вітають жінок на ім'я Тетяна і замовляють молебінь за їхнє здоров'я.
Ім’я Тетяна в перекладі з давньогрецької мови означає «упорядниця», «засновниця». Езотерики стверджують: властива Тетяні енергія дасть змогу досягти успіхів в будь-якій сфері життя. Вона наполеглива, здатна відстояти свою думку, вимоглива до себе та інших.

Полтава має плеяду яскравих та непересічних жінок на ім’я Тетяна. Як вони відзначатимуть цей день та чи відчувають на собі його вплив ми дізналися напередодні.

Співзасновниця та директорка модельної агенції Mar - Go Тетяна Крилата каже:
« - У нашій родині ім’я Тетяна найулюбленіше. У нас аж три Тетяни! Я Тетяна, моя свекруха Тетяна, Тетяною звати мою доньку. То ж, зрозуміло, день Тетяни – одне з головних свят для нас. Цього дня збираємося у родинному колі, вітаємо одне одного, готуємо подарунки».
Тетяна Крилата погоджується – значення імені , напевно, дійсно відповідає її характеру:

« Засновниця і впорядниця – так, це про мене. Адже коли ми з Мариною Меллін засновували модельну агенцію, були свого роду першопрохідцями у Полтаві. Я люблю рух вперед, у мене один проект іде за іншим, без цього ніяк у нашій справі».

Заслужену артистку України Тетяну Любченко знає кожен пошановувач мистецтва у Полтаві. Її ролі – Мавка, Маргарита, сестра Ретчед – стали окрасою репертуару нашого Полтавського обласного музично – драматичного театру імені Гоголя.
Ім’я Тетяна актрисі дісталося на честь бабусі.

b_700_700_16777215_00_images_collective_actors_lyubchenko.jpg

- Моя бабуся була дуже гарною людиною, тому батьки вирішили назвати мене на її честь, чим я дуже тішуся. День Тетяни відзначаю завжди разом зі своєю кращою подругою, з якою ми дружимо з дитинства. У театрі теж маю подругу на ім’я Тетяна - це актриса Тетяна Беленька.

Езотерики стверджують: Тетяни вимогливі до себе та своєї зовнішності, дуже відповідальні і пунктуальні.

- Це все про мене – каже Тетяна Любченко – я по життю не дуже люблю експромти, люблю, коли все розплановано. Дратуюся, якщо мої плани змінюють обставини. Щодо догляду за собою - яка жінка не любить доглядати за собою, тим більше, зараз для цього існує стільки можливостей!

b_700_700_16777215_00_images_repertoire_dramatic_mayster-i-margaryta_gallery_margaryta-lybchenko.jpg

Заступниця міського голови Полтави Тетяна Юрченко каже : її спершу хотіли назвати Яною. Але зрештою, назвали Тетяною на честь хрещеної матері.
« - Загалом, мені завжди подобалися рідкісні імена, мені здавалося, що дуже поширене моє ім’я. Втім, думаю, все у житті не випадково, бо його значення мені пасує. По життю я вимоглива. І до себе і до оточуючих. День Тетяни люблю. Близькі люди вітають, не забувають і це дуже приємно. Усим Тетянам Полтави я би хотіла побажати ніколи не зупинятися на досягнутому, завжди йти вперед, що б у кожної Тетяни і на роботі і в особистому житті все було гаразд!" - каже Тетяна Юрченко.

Серед відомих Тетян у Полтаві також Заслужена артистка України Тетяна Садохіна
Починала свою творчу діяльність, як артистка пісенно-танцювального ансамблю «Полтава». Яскрава творча особистість, співачка, композитор. Пісні у її виконанні проникають у серце і душу, її знають усі.

Крім того, є дві Тетяни , які носять звання Герой України.

Це Тетяна Корост– екс директор товариства "Агрофірма «Маяк» Котелевського району, лауреат Всеукраїнської премії «Жінка III тисячоліття» в номінації «Знакова постать».
Тетяна Михайлівна Корост також нагороджена орденом «Княгині Ольги» ІІІ ступеня (2003 р.), трудовою відзнакою Міністерства аграрної політики України «Знак Пошани» (2009 р.). Відзначена Української Православною Церквою знаком ордена «Свята Анна» IV ступеня (2002 р.), орденом Святої великомучениці Варвари (2004 р.). «Жінка третього тисячоліття» (2008 р.). Заслужений працівник сільського господарства України. Почесний громадянин Котельви (2008 р.) Звання Героя України вона отримала у 2004 році.

Відомий педагог, літератор, Герой України Тетяна Балагура своє почесне звання отримала 2009 року за визначний особистий внесок у розвиток національної освіти, впровадження інноваційних методів навчання і виховання молодого покоління, плідну педагогічну діяльність.
Окрім того, вона має ще ряд нагород : Нагороджена знаком "Відмінник освіти України" (1988), грамотою Міністерства освіти і науки України (1989), грамотами міського та обласного управлінь освіти, грамотою Полтавської обласної держадміністрації. Переможець Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року" (1996) (по лінії "Просвіти"). Лауреат Всеукраїнського етапу конкурсу "Вчитель року" (1997). Лауреат обласної премії І.П. Котляревського за вагомий внесок у розвиток й утвердження української мови в суспільстві. Вона автор художніх книг, методичних посібників.