«ЗАБІЛІЛИ СНІГИ» - З ТАКОЮ МОНОВИСТАВОЮ НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ ВАСИЛЬ ГОЛУБ ЗВІТУВАВ ПЕРЕД ПОЛТАВСЬКИМИ ГЛЯДАЧАМИ ДО СВОГО ЮВІЛЕЮ

 

Де ти, моя стежино?

Ота стежина в ріднім краї
Одним одна, одним одна
Біля воріт.

      У теплій атмосфері з колегами, друзями та прихильниками творчості відбувся творчий вечір народного артиста України Василя Голуба до сімдесятирічного ювілею. Артист звітував перед полтавськими глядачами моно виставою «Забіліли сніги». 

     Понад 45 років Василь Голуб дарував свій вокальний, ораторський та акторський талант зі сцени Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Гоголя, тож заклад став для артиста другою домівкою. Проте артист зізнається: свої думки зі сценою він почав поєднувати лише після пісні свого дядька, почутої ним на радіо . До цього ж пан Василь мріяв бути поліцейським.
Василь Голуб, народний артист України

      «Я у шкільному грав, був у нас драмгурток, міліціонера. Дали мені рубашку іще довоєнну таку, вона мені так сподобалася, погони сподобалися»

      Василь Голуб - один із корифеїв полтавського театру імені Гоголя. Все життя він залишався вірним своєму колективу, де його люблять, поважаю та наслідують. Колеги по театру переконані: це- актор від бога, адже не кожному вдається з такою легкість вживатися у ролі.

     Владислав Шевченко, голов. режиссер музично-драматичного театру ім. Гоголя, заслужений діяч мистецтв України
     «Кожен образ він пропускає через себе. Кожен раз після виступу він виходить виснажений, але щасливий, бо його почули»

      У доробку актора більше ста ролей, це і Виборний з «Наталки Полтавки», і Стецько у «Сватаннях на Гончарівці», Тарас Бульба та Іван Мазепа «Остання любов гетьмана». Кожен образ дорогий для нього по-своєму. Та як зазначає Василь Голуб найкраще йому вдаються ролі козаків, а не героїв-коханців. 

Василь Голуб, народний артист України
     «З мене фрачний герой не дуже получається. А ось козацькі… Тут я в темі. Я народився на Диканщині. І саме ці ролі мені найпростіші, не треба нічого придумувати. Все є від батьків, і від Бога»

      У свій ювілейний вечір актор створив прекрасну атмосферу, в якій він творив. Кожен, хто прийшов на нову моно виставу «Забіліли сніги», переконався, що вдалося артисту в житті багато чого. Але головне, що він має свого глядача, своїх прихильників, яким щоразу дарує тепло та любов.


 

 

Джерело: ІРТ-Полтава, Ольга Маляр, 20 квітня 2016 року, Новини.