Завтра у Полтавському театрі імені Гоголя відбудеться феєрична прем’єра

       Завтра у Полтавському академічному музично-драматичному театрі імені Гоголя прем’єра – колектив презентуватиме на суд глядача спектакль «Маруся Чурай» за однойменним твором Ліни Костенко. Нова прем’єра у багатьох сенсах особлива.

       Дія розгортатиметься на сцені. Там же знаходяться і глядачі, які стають ніби учасниками подій. Це – режисерський хід Владислава Шевченка. І хоча за його словами, це не новий прийом, але у Полтаві так здійснюють постановку вперше.

       «Це дуже складно, адже актори максимально близько знаходяться біля глядачів. Тобто видно кожен їхній порух, кожну емоцію, кожну неточність. Ця вистава потребує від колективу подвійної уваги і концентрації. Тим більше відповідально, що це – «Маруся Чурай». Як відомо, Ліна Костенко завжди відмовляла у правах на постановку. Досі її твір ніколи і ніхто через це не ставив. Але нещодавно вона кільком колективам дозволила її здійснити. Серед «обраних» - і Полтавський театр. Це геніальний роман у віршах, він просто таки просився на сцену. І ось це здійснилося».

        Над виставою гоголівці працювали три місяці, всього відбулося близько тридцяти репетицій.

       «Починаючи писати сценарій, я вже знав, хто гратиме яку роль, адже це мої актори, мій рідний колектив, отож «картинка» одразу склалася» - каже Владислав Шевченко.

        У виставі задіяні Анна Денисенко (Маруся Чурай), Олександр Бородавка (Гриць), Тимофій Зінченко (Іван Іскра), Народна артистка Неллі Ножинова (Чураїха),Людмила Козир ( Бобренчиха), Ольга Чернявська (Галя), Сергій Козир (Суддя), Володимир Філатов (Горбань). А також Лідія Кретова, Володимир Морус, Артем Батрак, Наталія Варченко, Тетяна Беленька, Віталій Крапіва, Юлія Орлова, Юліана Романова, Ніна Савченко, Мар’яна Мощар, Ольга Філатова, Катерина Єгоричева, Сергій Жмурко, Наталія Кожухаренко. Аранжування музики здійснив диригент Олександр Сурженко, художник – Ірина Кліменченко.

          По завершенні допрем'єрного показу своїми враженнями від роботи поділилася Народна артистка Неллі Ножинова:

        «Я вже давно не працювала на прем’єрі. Коли отримала роль, була дуже щаслива, але водночас відчувала велику відповідальність. Ця роль мені дуже близька. Кожна мати відчувала б її близькою, адже кожній матері болить серце за свою дитину. Технічно мені було нескладно, хоча я погано собі уявляла, який вигляд все це матиме – коли ми граємо  між глядачами. Це цікавий досвід. Я під враженнями».

        Ольга Чернявська грає Галю Вишняківну:

         «Як жінка і як людина співчуваю обом героїням – і Галі і Марусі. Емоції мене переповнюють. Те, що глядач поруч, енергетика людей – це впливає на нас, акторів. Ти не можеш лишатися байдужим і прагматичним. Відбувається повне проживання».

       Актор Тимофій Зінченко: «Іван Іскра щиро любив Марусю Чурай, і мені треба було втілити оці почуття. Мій герой самовіддано був поруч із коханою без особливої надії на взаємність. Сучасне життя інше, нинішні чоловіки здебільшого вважають, що під лежачий камінь вода не тече. Крім того, наш театр не звик до такої форми подачі матеріалу, хоча ця форма цікава. Глядач як частина дійства. Було цікаво, бо глядач був моїм партнером. Треба працювати чесно і віддано».

        Актриса Анна Денисенко: «Маруся Чурай – складний образ. Але сподіваюся, я справилася роллю, бо працювала у парі з гарним режисером. Глядач додав енергії, він спонукав бути щирою. Хоча були побоювання щось не дограти або, навпаки, переграти. Потрібен був певний баланс. Було складно, бо у мене немає ніякого реквізиту чи декорацій, які можуть відвернути від мене увагу. Сподіваюся на вдалу прем’єру».


b_1200_700_16777215_00_images_archive_marysia_prem_0532.jpg

Джерело: 0532.ua Сайт міста Полтави. Світлана Фільчак. 3 липня 2019 р. Доступ за посиланням