Жіноча половина колективу полтавського театру з концертом відвідала бійців у Донецькій області

      b_1200_700_16777215_00_images_archive_2babkuato.jpg

      Вже наступного дня після урочистого закриття 79-го театрального сезону жіночий батальйон Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя відправився у Донецьку область, щоб показати концерт для наших захисників.
       Гоголівці відгукнулися на запрошення волонтерів і командування Національної гвардії України, адже найголовніше для наших бійців – це не тільки сильна броня та зброя, а й стійкий моральний дух. Щоб у хвилини затишшя розрадити хлопців, які нині віддано виконуються свій обов’язок, тримають позиції у Слов’янську та поблизу міста, гоголівці спеціально підготували концерт. Зголосилися поїхати кращі актриси та солістки театру. 
— Ми порадилися з керівництвом театру і вирішили, що краще до хлопців повезти жіночу половину колективу, адже всіх їх чекають дружини, матері, доньки, для них надзвичайно важливо почути щирі слова саме з жіночих вуст, — розповів начальник управління культури Полтавської обласної державної адміністрації Геннадій Фасій, який також побував у цій поїздці.
       Гоголівці показали чотири концерти для наших захисників. Жартівлива програма з прекрасними ведучими — героями Нечуй-Левицького Параскою (Тетяна Беленька) та Палажкою (Ольга Чернявська) та кращими солістками театру — заслуженою артисткою України Маргаритою Томм, Ніною Савченко, Вікторією Ягодкою та Лідією Кретовою, занурила на декілька хвилин у атмосферу свята бійців Нацгвардії на блокпості на в’їзді до Слов’янську та у штабі Нацгвардії у цьому місті, бійців батальйону Чернігівських правоохоронців та хлопців, що нині дислокуються на горі Карачун. 
       — У вас такі запальні дівчата, надзвичайно приємно поспівати з ними наших улюблених українських пісень, потанцювати, пофотографуватися, це додає сили, згадуються мирні часи, коли ми ось так відпочивали, могли щиро посміхатися, радіти життю, — поділився враженнями після концерту боєць Нацгвардії України Роман. — Коли маємо вдома такий міцний тил, знаємо, що нас чекають, не забувають, ми віримо в те, що обов’язково переможемо.
До речі, колектив театру вже виступав у Донецькій області на Новий рік, і повертатися у ці місця було по-особливому трепетно. Хотілося знайти правильні слова, привезти пісні, які зігріють душу, нагадують щось особливе кожному з наших захисників.
       — Для нас поїздки на Схід надзвичайно важливі, адже кожного разу дивитися в очі бійців, бачити як стомлені боями обличчя змінюються посмішками, а інколи й наповнюють слізьми, але це сльози радості, щасливих спогадів, — розповів директор полтавського театру, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Вони щирі у своїх оплесках, у своїх емоціях, кожного разу нам дякують за те, що ми до них завітали. Нам, у свою чергу, приємно, що наше мистецтво потрібне бійцям. Адже, повірте, не так легко відпрацювати вокалістам чотири концерти, та дівчата не скаржились. Вони самовіддано працювали, жартували з хлопцями, адже й наші бійці також самовіддано стоять на варті нашого спокою. 
      Завершив свою поїздку жіночий батальйон полтавського театру (як жартівливо назвали його бійці) на горі Карачун, де на фоні мирного заходу сонця звучали українські пісні, лунали аплодисменти вдячних бійців, панувала атмосфера єднання, адже зібралися люди з різних куточків нашої країни, та щирого спілкування.
       — У мене таке враження, що ми з цим колективом знайомі вже тисячу років, а не бачимося вперше, — поділився емоціями після побаченого Олег з Львівської області, який місяць тому потрапив на Карачун-гору на дислокацію. — Вже за декілька днів дехто з нас відправиться міняти наших побратимів на передовій, спогади про сьогоднішню зустріч та фото зігріватимуть їм серця. Ми дуже раді були, що актори полтавського театру до нас заїжджали! Сподіваємося, що побачимося з ними ще, але вже, як казала Палажка (посміхається), на просторах вільної України!

Джерело: Полтавський вісник, № 25 (1353), 19 червня 2015 року.

Автор: Ольга Коваленко,
керівник літературно-драматургічної частини театру
Фото автора